Rýchla roláda-celiatická fotorecept

elisticka - fotkaelisticka, 11. septembra 2010
Rýchla roláda-celiatická (fotorecept)
Foto: elisticka

Ak príde náhodou nečakaná návšteva a nemôže jesť lepok tak narýchlo odbehnite do kuchyne a za chvíľočku sa vrátite aj s roládkou:-))))

16
porcií
20 minút
príprava
10 minút
na 220 °C

Suroviny

4 PL
4  ks
4 PL




Postup

  1. 1

    pripravíme si suroviny na pečenie

    Rýchla roláda-celiatická (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    do misky rozbijeme celé vajcia a pridáme cukor .vymixujeme do peny

    Rýchla roláda-celiatická (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    pridáme múku a už len ručným šľahačom jemne primiešame múku

    Rýchla roláda-celiatická (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    vylejeme na vystlaný plech a dáme piecť do vyhriatej rúry na 220stupňov,pečieme asi 10 nimút aby sa cesto prepieklo ale nevyšilo(ja som sa troška zabudla preto sa mi potom pri stáčaní popukalo:-))))

    Rýchla roláda-celiatická (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    preložíme na utierku a stočíme do rolády a nechame vychladnúť

    Rýchla roláda-celiatická (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    potom potrieme džemom

    Rýchla roláda-celiatická (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    a stočíme do rolády .kedže mne zostala plnka čokoládová tak som roladu dala na polovicu a do jednej som pridala plnku http://varecha.pravda.sk/recepty/jednoducha-narodeninova-torta-fotorecept/9522-pouzi.html

    Rýchla roláda-celiatická (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    stočíme a tú superrýchlu len poprášime práškovým cukrom a naplnenú potrieme plnkou a posypeme orechami a nechame schladit

    Rýchla roláda-celiatická (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    nakrájame na porcie a môžeme utekať za návštevou:-)))dobrú chuť !!

    Rýchla roláda-celiatická (fotorecept) - obrázok 9

Diskusia k receptu

tatranka
Roládky sú ako maľované.Tá ohromná plnka ti ostala ešte z ohromnejšej torty.Však mám pravdu? Bože,ty si šikovnica.Stihla si toho neúrekom.
Pekná práca aj keď ako vravíš rýchla.
zdezda
Paráda, určite si takúto urobíme i keď lepok "zatiaľ" môžeme, inak bezlepkovú diétu odporúčajú lekári aj autistom a hyperaktívnym ľuďom, budem to skúšať aj na mojich, doma :-)))))
marienka44
Poradte mi: Ked stacame roladu po upeceni, stiahneme papier, vyklopíme na utierku pocukrovanu / alebo pomucenu/ a nikdy neviem, ci treba utierku do vnutra zatocit alebo nie. Po vychladnuti naplnit.
Jedna rada pre vsetkych: kratsie konce rolady pred naplnenim odrezem / su neuhladne/ a vlozim do zaciatku stacania do dlhsej strany. Mozu sa aj kusky odkrojeneho cesta nadpajat. Rolada bude mat krasny prierez. Vyskusajte. Niekde som to citala a uz inak ani nerobim. Konce su ako useknute, hned prvy kusok pokrajanej rolady je ako dalsie. :-)
elisticka
@marienka44 ja ked vyklopím roladu na utierku licnou stranou dole ani necukrujem ani nemučim len suchú utierku a stačam to aj s ňou.pozrite si tuto roladu tu som nafotila podrobnejšie mala som pomocnika čo mi odfotil ako to robím celu varecha.pravda.sk/recepty/rolada-celiaticka-fotorecept/88...
a bola by som rada keby ste dala aj vy ako to robíte :-)))nafoťte rada sa priučíme niečomu novému:-))inak ja mam stvorcové plechy tak mam všetky strany jednake...
dobizu
@elisticka , sú nádherné. Aj ja často robievam obyčajnú lekvárovú roládu ako rýchly dezertík ku nedeľnej kávičke. A najviac nám chutí s malinovým lekvárom od starkej :-) Si šikuľka!
majkas
@elisticka zase neico do zbierky do teba:)
a man ucili stacat rolady na cistej vlhkej utierke, kazdy inak:)
coldbery
Eliška...dnes tu bola moja vnučka a ja som jej urobila tú roládu a poliala som ju čokoládou....je naozaj výborna....velmi jej chutil...:-)))
elisticka
Ivetka super tak som rada ze sa ti podarila:-))jasne moze byt aj s cokoladou :-)!)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia