Zemiakové knedle plnené údenym masom

svetluskkaa - bez fotkysvetluskkaa, 5. septembra 2010
Zemiakové knedle plnené údenym masom
Foto: svetluskkaa
4
porcie
40 minút
príprava

Suroviny

5 ks
2 ks
1 ks
200 g
1
250 g




Postup

  1. 1

    Uvarené zemiaky ošúpeme a spolu s očistenými surovými zemiakmi postrúhame na jemnom strúhadle.Zľahka osolíme,pridáme vajce a vmiešame toľko múky,koľko nám zemiaky prijmu,aby vzniklo vláčne cesto nelepiace sa na ruky

  2. 2

    Cesto rozvaľkáme na pomúčenej doske na hrúbku 5 mm a pokrájame na štvorce. Na každý dáme kúsok úd.masa,cesto uzavrieme a vytvarujeme guľky.Guľky vložíme do vriacej osolenej vody a varíme asi 4 min.po vyplávaní na povrch.

  3. 3

    Uvarené guľky uložíme na kapustu,ktorú sme podusili,posyp.ml.červ.paprikou,opraženou cibuľou a opraženou slaninkou. Možeme podávať aj s knedľu.

Diskusia k receptu

zdezda
:-))))mňaaaaam, toto som už dávno nejedla, dík za pripomenutie
egreska
mnaaam,veru aj my sme na tento chutny receptík volako zabudli ...
frezia68
Robím podobné gemerské guľky a veru je to chutné jedlo :-)
tatranka
Tieto guľky s údeným mäskom,robievam z prvej svojej vykvasenej kapusty.Je to chutné jedlo,ktoré máme veľmi radi.
patineuse
to je mňamka! posledné jedlo, čo som si dala doma pred odchodom do zahraničia. krasná fotka! :o)
zitar
Vynikajúce jedlo a nádherná fotka,
evia
krásne nafotené, určite výborné
mallvinka
Skvele, dnes už teda mám uvarené...len dúfam, že sa mi podaria
evanaaa
už som myslela, že sa to dáva s tým plechom zapiecť. S tou kapustou by mi úplne stačilo, načo ešte knedľa, veď to cesto zemiakové ( guľky ) ju nahradí. Ale chutné, dávno som nejedla.
milamila
Tieto guľky patria k mojim najobľúbenejším jedlám, vyzerajú skvele, už viem čo budem v sobotu variť,ďakujem za inšpiráciu
ildinka
Obľúbené jedlo môjho syna...keď nemám údené- zomelem klasickú slovenskú točenú,udusím na cibuľke,naplním a zvyšok dám do kapusty..nemá to chybu....




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia