Zapekané rezne fotorecept

janadelfi - fotkajanadelfi, 27. júla 2010
Zapekané rezne (fotorecept)
Foto: janadelfi

Tento recept priniesla moja maminka s ktorou sa teraz na dlhší čas delím o kuchyňu.... Je to veľmi zaujímavé, lebo ja mám kuchyňu len Zobraziť celý popisTento recept priniesla moja maminka s ktorou sa teraz na dlhší čas delím o kuchyňu.... Je to veľmi zaujímavé, lebo ja mám kuchyňu len na varenie, bez možnosti posedávania, sem tam sa šťuchneme zadkami, ale inak supééér.

15 minút
príprava
35 - 45 minút
na 180 °C

Suroviny

5-8 ks
3 ks
Nálev:
0,3 l
1 PL
1 PL
1 PL
1 PL
1 ČL
podľa chuti




Postup

  1. 1

    Mäso (použili sme bravčové karé) si mierne naklepeme a nasolíme.

    Zapekané rezne (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Dobre vtlačíme strúhanku a tým mäso ešte pogniavime.

    Zapekané rezne (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Obalíme v mierne osolenom vajci a vysmažíme z oboch strán do zlatova.

    Zapekané rezne (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Vysmažené rezne vkladáme do pekáča, alebo zapekacej misy a ukladáme ich šikmo cez seba. Pripravíme si nálev, miernym zohriatím, aby maslo pustilo a spojili sa ingrediencie.

    Zapekané rezne (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Nálev nalejeme na naukladané rezne, prikryjeme alobalom a vložíme do rúry piecť. Ako prílohu môžme použiť to, čo má každý rád, ryžu, zemiakovú kašu, opekané zemiaky....

    Zapekané rezne (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu

janadelfi
Našla som veľmi podobný receptík od @matus113 , ale na oživenie a obmenu môže byť aj tento náš. Dobrú chuť - ozaj dobré.
zdezda
Mňaaaaam, vyskúšam, my síce už hneď tie, v otočenom obale, vysmážané papáme :-)
frezia68
Aj mne by stačilo asi bez zapekania,ale tie musia byť mäkkučké a verím,že dobré.
jerica
pre mňa , je to niečo nové,chutné , karé ostane šťavnaté. A4 plná receptov, len rýchlo urobiť.
evanaaa
Pred rokmi, keď sa tento recept objavil a bol " v móde ", v origináli bolhovädzie mäso, ono sa totiž dlhšie upravuje ako tie ostatné, práve preto mala byť jeho úprava zľahčená týmto postupom, ale ničím sa nepodlievalo, nezalievalo, len tým výpekom a to aj stačilo. Odvtedy sa trochu zmenil a upravil, tiž sa používajú aj iné druhy mäsa a je to pochúťka, keď sú také mäkučké. Ale, ako píšete, je dobré aj bez zapekania.No, neviem, či by to stačilo pre to hovädzie.
hortenzia51
tak to robievam aj ja.Alle namiesto tohoto nalevu použivam len kečup podľa chuti a pokrajanu cibuľu...
deti
tento recept poznam, robime ho uz dlhe roky. len mi tam davame viacej ingrediencii
tetuska
tento recept robím aj z hov. aj z bravč. mäsa, len namiesto nálevu použijem bujón alebo vegetu, sú vynikajúce...
jerica
Gratulujem k výhre , zaslúžená . :-)) V nedeľu je tvoj recept u nás na obed.
45katka1
Tento recept ja robievam uz roky hlavne ked cakam na obed viac ludi.je to vyborne,lebo pre vsetkych je masko pripravene naraz a fajne teplucke....
alena45
tento recept mi hovorila kamaratka teraz na dovolenke, ale som si ho nezapísala. Takže ho nájdem vo svojej KK. Dík.
tiginko
ja robievam podobne hovadzie (zadne), len do vypeku pridam rovnake mnozstvo plnotucnej horcice a kecupu, zalejem vyvarom, a dam s rovnako predsmazenym masom do kukty. Za 40 min vypnem, osviezim orieskom z masla, maso je nadherne makkucke, nadychane, stavnate a omacka bozska :-)
elka
Ja ich poznam pod menom francuzke rezne od slovenskej mamicky, velmi dobre.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia