Ovsené placky fotorecept

vegecan - bez fotkyvegecan, 26. júla 2010
Ovsené placky (fotorecept)
Foto: vegecan

Tieto placky sú jednoduché, dajú sa rôzne obmieňať a sú vhodné aj pre vegánov:)

Suroviny





Postup

  1. 1

    Konzervu s hráškom a mrkvou opláchneme, otvoríme a zlejeme nálev. Potom hrášok s mrkvičkou vložíme do misky a roztlačíme na hustú kašu.

    Ovsené placky (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Potom si očistíme a umyjeme malú šalotku, nakrájame ju na kocky a pridáme ku kaši spoločne s vločkami. Dochutíme malou lyžičkou mletej rasce a sušeného cesnaku. Všetko dobre premiešame a podlejeme horúcou vodou. Opäť premiešame a necháme chvíľu stuhnúť.

    Ovsené placky (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Rúru si vyhrejeme na 200 stupňov a na plech rozložíme papier na pečenie. Lyžicou vytvarujeme placky, ktoré poukladáme na papier a vložíme do vyhriatej rúry. Pečieme približne 30-45 minút.

    Ovsené placky (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Hotové placky môžeme podávať so strúhaným tofu, tavenýrom či iným syrom a obložiť čerstvou zeleninou.

    Ovsené placky (fotorecept) - obrázok 4

Diskusia k receptu

vegecan
s mliecnymi vyrobkami nemam taky problem, ale vajickam sa snazim vsemozne vyhybat:) no takmer vsetky recepty, co si robim a vytvorim su veganske alebo sa tak daju pripravit.
lucylee
ja sa tiež snažím tak stravovať, aj keď sa to niekedy nedá, teším sa na ďalšie tvoje receptíky, ja som tu pridala tiež zopár vegánskych.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia