Raňajkové paradajky

martina34 - fotkamartina34, 16. júla 2010
Raňajkové paradajky
Foto: martina34

Rýchle a ľahké raňajky.

1
porcia
20 minút
príprava

Suroviny

2 ks
1 PL
štipka
2 PL




Postup

  1. 1

    Dve väčšie paradajky si umyjeme a nakrájame na drobné kúsky. Vložíme ich do misky, trošku posolíme, pridáme trochu šalátového korenia, olivový olej, dobre premiešame a necháme v chladničke postáť cca 5 minút, aby pustili šťavu. Potom pridáme pohánkové vločky, znova premiešame a necháme 5-10 minút v chladničke, aby vločky zmäkli a popili šťavu z paradajok. Keď ich vyberieme z chladničky môžeme raňajkovať, určite vám dobre padnú ako svieže osvieženie v tomto horúcom počasí.

    Raňajkové paradajky - obrázok 1

Diskusia k receptu

zdezda
Áno, to si dám na večeru :) Rána mám rada sladké :-))))), dík, ešte som také nepapala.
martina34
to aj ja, no zabudla som si kúpiť do roboty jogurt,takže vznikla táto kombinácia :-)) no najradšej mám jogurt, škorica, pohánkové vločky
sovka62
Mám len ovsené vločky, ale idem si to hodiť do chladničky na večeru. V tomto horku človek nevie, čo by jedol (najlepšie nič). Na obed nám stačil tarator a toto bude super ľahká večera.
1288_1276494884 - profilový obrázok
oco
oco
Pohánkové vločky dávam len keď si miešam musli /nekupujem/,toto je fajn inšpirácia.
evas13
Martinka vyskúšam, sú tovšetko výborné poživatiny tak prečo nie :) .
celka
@Martina34- toto je opět bezlepkový recept. Mám ve své KK všechny
Tvoje recepty. Jen tak dál.
lubovklecova
Pohánku používam ako prílohu namiesto ryže, cestovín, zemiakov, knedle... Jednoducho ju uvarím v slanej vode s lyžicou oleja, alebo ju varím na pare a potom ju pokvapkám olivovým olejom, osolím resp. okorením korením, ktoré mám rada. Mojej rodine to veľmi chutí.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia