Bazový džús

enge149 - fotkaenge149, 23. júna 2010

tento recept mám veľmi dávno napísaný v mojej kuch. knižke je veľmi dobrý a vyskúšaný mnohými ľuďmi u nás veľmi obľúbeny,lebo je rýchly aj Zobraziť celý popistento recept mám veľmi dávno napísaný v mojej kuch. knižke je veľmi dobrý a vyskúšaný mnohými ľuďmi u nás veľmi obľúbeny,lebo je rýchly aj zdravý

30 minút
príprava

Suroviny

5 ks
3,5 l
30 dkg
1 ks
1 polievk.lyžica




Postup

  1. 1

    vodu prevaríme,vychladíme a nalejeme do veľkého 3,5 l pohára,pridáme 3O Dg kr.cukru,premiešame

  2. 2

    a pridáme umytý na koliečka pokrájaný citron/môže byť aj pomaranč/ a nakoniec kys.citrónovú ešte jedenkrát premiešame a necháme postáť cez noc alebo 24 hodín

  3. 3

    pijeme ako džús,osviežujúci kyselkavý nápoj v lete od smädu na doplnenie tekutín alebo ponúkneme návštevu,unás je stále na stole džbán s džúsom a každý si naleje/môžeme použiť na prípravu aj cukor pre diabetikov/ podľa svojej chuti a dá sa vypiť,kto sa nemôže dočkať aj skôr,stačí postáť niekoľko hodín a potom ešte doliať vodou

Diskusia k receptu

larisamihalik
Ahoj, je to výborný džús, aj ja ho robievam, ale v postupe ste zabudli pridať bazový kvet a bez neho by to bola len osladená a ocitrónovaná voda. Škriatok nikdy nespí!
enge149
opravujem do pohára s vodou pridať najdlôležitejšie "bazové kvety" a potom ostatné,ďakujem za chybičku...na zdravie...
valeri
nepoznám lepší nápoj, nemôžu sa mu rovnať nijaké tzv. ovocné nealko nápoje z obchodu, škoda, že baza kvitne len tak krátko.
celka
Mám různé recepty s bezovým květem : sirupy, limonády, ale džus
ještě nemám. Příprava vypadá jednodušší a rychlejší, a tak si ho dám
do KK.
marta23
Som diabetička ale cukor pre diabetikov nepoznám. To sú len sladidlá, umelé chemickélátky, náhražky cukru.Ale tento džús si robievam z čerstvej bazy, keď kvitne. To je tak koncom mája a v júni.
marta23
Som diabetička ale cukor pre diabetikov nepoznám. To sú len sladidlá, umelé chemické látky, náhražky cukru. Ale tento džús si robievam z čerstvej bazy, keď kvitne. To je tak koncom mája a v júni.
ancicka
5 ks kvetu,to sa mi zdá málo.čo som čítala,a aj ja mám rcp,tak tam idú 15-20 ks kvetu.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia