Fašiangové šišky fotorecept

olinecka - fotkaolinecka, 16. februára 2021
Fašiangové šišky (fotorecept)
Foto: olinecka

Končia sa fašiangy, blíži sa pôst a tak ešte na poslednú chvíľu fašiangové šišky.

40 minút
príprava

Suroviny

Cesto:
300 g
300 g
1 bal.
1 ČL
2-3 PL
200 ml
100 ml vlažné
150 g rozpustené
2 ks
1-2 ČL
Dokončenie:
 na vyprážanie
 na posypanie (práškový, vanilínový)
podľa chuti (marhuľový, jahodový, šípkový)




Postup

  1. 1

    Do vlažného mlieka pridáme 1 PL cukru, prisypeme sušené droždie, premiešame a necháme nakysnúť kvások. Múku preosejeme do väčšej misy, pridáme prášok do pečiva, soľ, zvyšný cukor, vajíčka, kvások, rozpustené maslo a smotanu. Pomocou mixéra vymiesime cesto, ktoré dáme na teplé miesto vykysnúť, netrvá to dlho 30-40 minút. Vykysnuté cesto preložíme na pomúčenú pracovnú dosku.

    Fašiangové šišky (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Cesto rozvaľkáme na hrúbku 1 cm a pomocou pohára vykrojíme kolieska. Zakryjeme utierkou a necháme na pracovnej doske nakysnúť 15 minút.

    Fašiangové šišky (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Olej rozpálime. Do šišiek prstom v strede urobíme zo spodu jamku a vysmážame z oboch strán do zlatista. Hotové šišky ukladáme do misy, ktorú vyložíme papierovou utierkou.

    Fašiangové šišky (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Pred podávaním posypeme práškovým a vanilínovým cukrom, ktoré zmiešame spolu a zdobíme džemom alebo snehovou penou.

    Fašiangové šišky (fotorecept) - obrázok 4

Diskusia k receptu

motyka
Musia byť výborné. Kombinácia múk - hladká a polohrubá sa mi tiež osvedčila. Aj nakysnú, aj sú makučké. Dala by som si zo dve - tri.
haji
Hmm to jsou povedené šišky!! Slintám do klávesnice. Krásný recept, práce i fotečky!
olinecka
@dr (16.2.2021 11:44)

Ďakujem za komentár som rada že sa recept páči.
mamatata2
@olinecka , super šišky si napiekla, v KK mám zvláštnu kolonku na šišky, ukladám a pri najbližšej príležitosti vyskúšam, viem, že budú famózne.
marienka44
Sú krásne, nadýchané. Ešte som nerobila šišky so sušeným droždím. Ako vidno, ide to. Recept ukladám do kolonky: Šišky, ďakujem.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia