Pečená prepelica
Pečená prepelica

Plnené pečené prepeličky fotorecept

sjuz - fotkasjuz, 12. januára 2021
Plnené pečené prepeličky (fotorecept)
Foto: sjuz

Pečené prepeličky s plnkou na poľovnícky spôsob.

4
porcie
25 minút
príprava
60 minút
na 190 °C

Suroviny

4 ks čerstvé
1 - 2 ks staršie
1 ks menšia
1 PL
1 strúčik
 čerstvé (šalvia, tymian, rozmarín)
2 PL (alebo sladká smotana)
1 ks menšie




Postup

  1. 1

    Staršie pečivo namočíme do mlieka alebo do vody s trochou sladkej smotany - tak robím, keď nemám mlieko - necháme chvíľu stáť. Medzitým na masle alebo oleji opražíme nadrobno pokrájanú cibuľku a slaninku.

  2. 2

    Pečivo vymačkáme od tekutiny, pridáme opraženú cibuľku so slaninkou, vajíčko, posekanú vňaťku, soľ, pomleté čierne korenie podľa chuti, a premiešame.

    Plnené pečené prepeličky (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Umyté prepeličky naplníme plnkou, otvor spojíme špáradlom a nohy nad ním zviažeme špagátom.

    Plnené pečené prepeličky (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Prepeličky vložíme do pekáča, osolíme, okoreníme, pridáme cibuľu, cesnak, čerstvé bylinky, podlejeme čiernym pivom a vodou, prikryjeme a dáme piecť. Ja som počas pečenia skontrolovala zo dva razy, poliala výpekom.

    Plnené pečené prepeličky (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Hotové prepeličky som dala rýchlo zagrilovať, aby chytili farbu, predtým som ich potrela maslom.

    Plnené pečené prepeličky (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    K prepeliciam som podávala pohánku s tekvicou a zeleninou spolu s výpekom z pekáča.

    Plnené pečené prepeličky (fotorecept) - obrázok 6

Diskusia k receptu

haji
Velmi pěkné a určitě chutné prepeličky. Přiznám se, že jsem ještě nikdy prepeličku nejedla. Hmm Krásná práce aj fotečky!
haji
@sjuz kecám, prepeličku jsem jednou v životě jedla. A bylo to tak dávno, že jsem si hned nevzpomněla. Jak ten čas letí... Hezký večer!




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia