Kokosový koláčik

monzet - bez fotkymonzet, 19. júna 2010
Kokosový koláčik
Foto: monzet

Recept mám už dlho a veru neviem odkiaľ.Koláčik robievam pravidelne,vždy vtedy,keď aj tiramisu.Na jeden použijem žítka,a na druhý zvyšujúce bielka.A tak som spokojná ja,že Zobraziť celý popisRecept mám už dlho a veru neviem odkiaľ.Koláčik robievam pravidelne,vždy vtedy,keď aj tiramisu.Na jeden použijem žítka,a na druhý zvyšujúce bielka.A tak som spokojná ja,že spotrebujem všetky suroviny,a spokojní sú aj moji chlapi,lebo majú na výber z dvoch koláčikov:-)

20-25 minút
na 180 °C

Suroviny

8 ks
280 g
120 g
6-7 PL
6-7 PL




Postup

  1. 1

    Vyšľaháme bielky s cukrom. Pridáme kokos,smotanu,múku a prášok do pečiva,premiešame. Dáme na plech s papierom na pečenie a upečieme. Hotový potrieme ríbezľovým džemom a polejeme čokoládovou polevou. Dobrú chuť.

Diskusia k receptu

babav
Vyborny napad !Kokosovy korpus som doteraz vzdy kombinovala s maslovym kremom;tvoj recept s dzemom je lahsia verzia ,hlavne teraz v lete.Vdaka!
tinca
@monzet tak na tento recept som čakala je vynikajúci, len sa mi niekde zapatrošil, díííky:-)
lubjak
uz som dlho hladala takyto kokosovy zakusok,dakujem,uz zajtra ho budeme skusat,dufam,ze nam sa podari.
celka
Vždy mě zaujmou recepty, které jsou jednoduché na přípravu,
ale vypadají ( a určitě i chutnají ) výborně. Taky se mi zamlouvá,
že u něho využiji svoje marmelády, protože je nestačíme sníst.
Upeču ho co nejdříve, ale v bezlepkové verzi.
1365_1270586392 - profilový obrázok
esi
esi
určite je vynikajúci . Ukladám do KK a vyskúšam.
zdezda
:-) fíha, ten musí byť sladučký, vyskúšam :-)
marienka44
Mam v chladnicke uskladnenych vela bielkov /z kysnutych kolacov, lebo tam davam len zltka/, tak ho vyskusam. Musim dokupit suroviny.
gittka
@monzet ,kokosové mám velmi rada,takže určite nebude dlho čakať,kým ho vyskúšam!
monzet
Ďakujem veľmi pekne všetkým.Verím,že Vám bude chutiť aspoň tak,ako nám.
marienka44 tá smotana sa nešľahá.
tilda
Aj ja mám recept na kokosový koláčik ale to sa nerobí takto .
honestka
aj ja vyskusam, kokos mame velmi radi a tento je naviac aj rychly.
sisalka
Tento koláčik robím aj ja, ale miesto džemu dávam veľmi dobrý karamelový krém a je to mňam. Možno vyskúšam aj niečo nové.
vierik
A ešte chutnejší bude aj s džemom a dobrým krémom,tak robím ja.Ale aj tento je určite lahodný.Uložím si aj tento,díky.
lipka
Tento koláčik robievala aj moja mama a ešte dávala do cesta
kandizovanú pomarančovú kôru a vrch bol bez lekváru.
alieta
Ta smotana sposobila, ze krasne nadychane vyslahane bielka s cukrom splasli. Cesto ani po upeceni sa nenadychalo. Ked som to urobila bez smotany, tak cesto zostalo krasne nadychane. Radsej namiesto smotany skuste dat viacej kokosu. Ja som dala cely 150 g balik. Vysledok bol neporovnatelne lepsi.
frezia
Mala som v chladnicke este bielka, tak som vyskusala tvoj kolac a nelutujem. Je skutocne vyborny. Nepouzila som ale tu smotanu, aby mi neklesol. Ja peciem skoro vsetko v tortovej forme a kolacik mam krasne vysoky.






SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia