Karamelové trubičky
Karamelové trubičky

Medové trubičky s karamelovým krémom fotorecept

petullka - fotkapetullka, 28. decembra 2020
Medové trubičky s karamelovým krémom (fotorecept)
Foto: petullka
60
porcií
8 minút
na 170 °C

Suroviny

250 g
3 PL
2 ks
90 g
70 g (alebo Hera)
2 PL
štipka
Plnka:
150 g
1 plechovka
Na ozdobenie:




Postup

  1. 1

    Zo všetkých ingrediencií vypracujeme hladké cesto.

    Medové trubičky s karamelovým krémom (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Zabalíme ho do fólie a dáme aspoň na 2 hodiny do chladničky.

    Medové trubičky s karamelovým krémom (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Potom z cesta na pomúčenej doske vyvaľkáme tenký plát a vykrajujeme formičkou kolieska (moja formička mala priemer 6 cm - závisí to od veľkosti kovových trubičiek, ktoré použijete na pečenie).

    Medové trubičky s karamelovým krémom (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Kovové trubičky namažeme maslom a navinieme na ne kolieska cesta. Ukladáme na plech s papierom na pečenie.

    Medové trubičky s karamelovým krémom (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Spoje sa musia prekrývať. Pečieme 8 minút v rúre vyhriatej na 170 °C. Hneď po upečení stiahneme trubičky z kovových formičiek, necháme vychladnúť. Potom konce trubičiek namočíme do rozpustenej čokoládovej polevy.

    Medové trubičky s karamelovým krémom (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Na krém si vyšľaháme maslo do peny a po lyžiciach primiešame Salko.

    Medové trubičky s karamelovým krémom (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Hladký krém dáme do zdobiaceho vrecka a plníme ním trubičky. Po naplnení ich dáme do chladničky.

    Medové trubičky s karamelovým krémom (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Je dôležité vyvaľkať cesto na tenko, lebo v strede som cesto vyvaľkala hrubšie a trubičky sa pri pečení rozlial. Na chuti to neubralo, ale tak treba potešiť aj oko :-)

Diskusia k receptu

petullka
@danielas (28.12.2020 12:25)
Trubicky sú aj moja slabosť. Len minulý týždeň som si kúpila trubičky-formičky, robila som ich prvý raz a musím povedať, že z veľkého množstva vianočných koláčov zmizli ako prvé. Robila som ich týždeň pred vianocami a krém som plnila 23.12. Včera sme ich dojedli a áno, zmäkli, ale nie tak žeby sa rozpadávali, len neboli chrumkave, ale mne to tak chutilo. Ale pod polevou ostali chrumkavé, takze ak ich nechceš mäkké, vytrela by som celé vnútro polevou 😉

používateľ nemá avatar
dm
dm
Vyzerá to sqelo. Mne osobne toto karamelové salko nesadlo. Radšej klasické uvarené
olinecka
Viem si predstaviť chuť, piekla som ich už aj ja, fantastické. Po naplnení hneď mäkké.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia