Lekvárové koláče
Lekvárové koláče

Šatôčky s lekvárom

Matej a Mirka Birošíkovci
šéfkuchár a cukrárka Grand Hotela Bachledka v Bachledovej doline, 12. decembra 2020
Šatôčky s lekvárom
Foto: Pravda - Ľuboš Pilc
15 minút
príprava
15 minút
na 175 °C

Suroviny

400 g
300 g
1 ks
20 g
Na posypanie dosky:




Postup

  1. 1

    Na pomúčenej doske rozvaľkáme lístkové cesto na hrúbku 3 mm. Pokrájame ho na rovnomerné štvorčeky, na ktoré dáme lekvár.

  2. 2

    Konce štvorčekov potrieme vajíčkom a zložíme do šatôčky. Nakoniec potrieme celé šatôčky vajíčkom, dáme na pekáč vystlaný papierom na pečenie a pečieme pri teplote 175 stupňov zhruba 15 minút.

  3. 3

    Po upečení šatôčky posypeme práškovým cukrom.

Diskusia k receptu

evanaaa
Tak to mi už je recept hodný šéfkuchára a cukrárky......spraví aj 10 ročné dieťa. Alebo je to len žart?
1x haji
angelikasch
@evanaaa (12.12.2020 18:41)

1. Vieš, aké je ťažké rozvaľkať lístkové cesto presne na 3 milimetre a nie na 2,9 či nebodaj 3,1?

2. Vieš, aké to majú reštaurácie v tejto dobe ťažké?

3. Keď tu môžu podobné recepty prezentovať používatelia, prečo nie aj šéfkuchárka? Lístkové cesto si možno robí sama. Ja tiež - a som spokojná.
58317_1409052824 - profilový obrázok
sdb
sdb
@evanaaa (12.12.2020 18:41)

A chyba mu nieco? VIete kolko ludi mohol inspirovat k prvemu peceniu? Hoci aj desat rocne dieta? ;) S radostou pridajte svoj, komplikovanejsi, napriklad, ako ste vyrobila vlastne listkove cesto, ci marmeladu, potesite sikovenjsich kucharov. Ved tato stranka je tu pre to, aby potesila vsetky druhy kucharov a pekarov - uplnych zaciatocnikov vratane. ;)
1x annaha




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia