Jablková bábovka
Jablková bábovka

Vianočná vínová jablkovo-orechová bábovka

archaa - fotkaarchaa, 3. decembra 2020
Vianočná vínová jablkovo-orechová bábovka
Foto: archaa
10-12
porcií
15 minút
príprava
50 minút
na 180 °C

Suroviny

250 g očistené a nastrúhané
3 ks
220 g
1 ks
130 g
250 g
150 ml
1 bal.
60 g mleté
1 ČL
Glazúra:
150 g
2 PL
1/2 KL




Postup

  1. 1

    Očistené a nastrúhané jablká zmiešame v miske s orechami a škoricou.

  2. 2

    Bábovkovú formu vymastíme olejom a vysypeme múkou. Rúru predhrejeme na 180 stupňov.

  3. 3

    Vajcia vymiešame s trstinovým a vanilkovým cukrom do peny. Pridáme olej a víno, potom postupne múku zmiešanú s práškom do pečiva. Nakoniec jablkovo-orechovú zmes a hotové cesto vylejeme do bábovkovej formy. Dobre uhladíme a pečieme 50-60 minút.

  4. 4

    Po upečení necháme vychladnúť a polejeme glazúrou, ktorú si pripravíme tak, že všetky ingrediencie na ňu vymiešame do hladkej masy - glazúry... Môžeme ešte ozdobiť podľa fantázie. Ja som použila cukrové perly.

  5. 5

    Bábovka je úžasná.

    Vianočná vínová jablkovo-orechová bábovka  - obrázok 5

Diskusia k receptu

smejkad
ahoj archaa, moji mi víno v glazure nebudú, alkohol v žiadnej podobe
V ceste sa vypecie, to je OK, ako by som ho nahradila v glazure, máš odskúšanú nejakú alternatívu? Lebo niečo asi treba, aby bola šťavnatá
Ďakujem ?
haji
Povedený receptík, pěkná a chutná varianta jak spotřebovat nedopité víno. Neskutečná vůně při pečení bude nebezpečná věc, bude lákat sousedy a okolo procházející. Díky za sdílení!
denyany
Recept aj foto ma zaujali. Myslíš, že by som mohla špaldovú múku nahradiť celozrnnou? Lebo všetko mám , len múku nie.
archaa
@denyany (7.12.2020 13:49)

Neskúšala som s celozrnou tak ti neviem poradiť ale ak spaldovu nemáš pouzi normálnu bielu múku najlepšie polohrubu :)
archaa
@denyany (7.12.2020 13:49)
Celozrnu asi nie ale spaldovu môžeš nahradiť bežnou bielou polohrubou
chorvatka
Dakujem za vyborny kolacik k mojim narodeninam, ktoré mam presne 3.decembra. odporucam, je vyborny. Vdka, vdaka, vdaka a nech sa vam dobre dari, ved podla prislovia "kde sa dobre vari, tam sa dobre dari", ktoré bolo na vysivanej decke nas spraheltom kedysi v 50-tych rokoch. Este si niekto okrem mna pamata ?
1x archaa
archaa
@chorvatka (7.12.2020 18:12)

Určite! U nás visel u babky nad stolom. Veľmi som rada že babovka chutila a všetko najlepšie dodatočne k narodeninám!!




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia