Slaná torta
Slaná torta

Moja slaná torta fotorecept

altyn - bez fotkyaltyn, 6. novembra 2020
Moja slaná torta (fotorecept)
Foto: altyn

Suroviny

 rôzne farby




Postup

  1. 1

    Toastový chlieb si uložíme na podnos. Ja som použil 8 kusov. Poukladal som ho do obdĺžnika 2x4. Natrieme ľubovoľnou nátierkou, poukladáme papriku ktorú sme nakrájali na veľmi tenko a na to položíme znova chlieb a znova nátierku a papriku tentokrát inej farby. Toto opakujeme do výšky akú chceme. Ja som urobil 3 poschodia. Boky natrieme tiež, a oblepíme ich šunkou a salámou, pripadne aj syrom.

    Moja slaná torta (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Navrch dáme syr, prípadne šunku.

    Moja slaná torta (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    A potom už môžeme zdobiť.

    Moja slaná torta (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Nátierky radím použiť také, aby sa k sebe hodili. Ja používam najčastejšie cesnakovú, šunkovú a nivovú. Tu je torta v reze. Tá paprika urobí peknú mozaiku...

    Moja slaná torta (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Toto je zase iná verzia zdobenia.

    Moja slaná torta (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Na túto som mal viac času. Použiť môžete rôznu zeleninu, tu so použil aj olivy a klíčky fazule mungo.

    Moja slaná torta (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Moja rada je, robte to priamo na podnose, na ktorom ju dáte na stôl, potom sa ťažko prenáša. Píšem to z vlastnej skúsenosti. :-)))

    Moja slaná torta (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu

haji
Jsi šikovný, je vidno, že si umíš poradit. Krásné fotečky, nadělal jsi mi chutě. Zdravím a hladím také tvoji kočičí dámu!
altyn
@hladnyhygienik (7.11.2020 00:21)

Ako si to poznal, že sú správne uvarené z foto... ? A prosím ťa o vysvetlenie že ako sa dajú nesprávne uvariť vajcia. Myslím to vážne, už som o tom čosi počul, no nebolo to príliš vysvetlené. A ďakujem za pochvalu. :-)))




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia