Zapekané zemiaky
Zapekané zemiaky

Francúzske zemiaky fotorecept

civavasissi - fotkacivavasissi, 29. októbra 2020

Francúzske zemiaky robím buď takto, alebo zo surových zemiakov, vtedy robím inú zálievku. Dávam veľa vajíčok, viem, že by stačila aj polovica, ale my Zobraziť celý popisFrancúzske zemiaky robím buď takto, alebo zo surových zemiakov, vtedy robím inú zálievku. Dávam veľa vajíčok, viem, že by stačila aj polovica, ale my to tak máme radi. Je to výborné a sýte jedlo.

10
porcií
45 minút
príprava
45 minút
na 200 °C

Suroviny

2 kg
20 ks
2 ks
4 ks (alebo obyčajné párky)
Zálievka:
2 ks (2x375 g)
3 dl
5 ks
Na vymazanie pekáča:




Postup

  1. 1

    Včera večer som uvarila zemiaky v šupke, nechala som ich vychladnúť, ošúpala som ich a dala na celú noc do chladničky.

    Francúzske zemiaky (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Na druhý deň som nakrájala klobásu a obyčajné párky, to sú také menšie a tučné, na kúsky. Mala som ešte malý kúsok slaniny, tak som ju tam tiež nakrájala.

    Francúzske zemiaky (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Vajíčka som uvarila natvrdo a ošúpala som ich.

    Francúzske zemiaky (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Veci na zálievku:

    Francúzske zemiaky (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Vymiešala som smotany s vajíčkami, pridala som mlieko, okorenila a riadne posolila.

    Francúzske zemiaky (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Veľký pekáč som vymastila olejom, zemiaky som nakrájala krájačom na vajíčka a tretinu som uložila na spodok pekáča. Na zemiaky som dala polku klobásy a obyčajných párkov...

    Francúzske zemiaky (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    ...na údeniny som dala polku vajíčok nakrájaných krájačom na vajíčka a zaliala som tretinou zálievky.

    Francúzske zemiaky (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Postup som zopakovala, teda ďalšia tretina zemiakov, celý zvyšok údeniny tentokrát aj so slaninou, zvyšok vajíčok, tretina zálievky a zakončila som zvyškom zemiakov, na ktoré som vyliala zvyšok zálievky. Dala som do rúry na 200 stupňov.

    Francúzske zemiaky (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Po 45 minútach boli zemiaky upečené.

    Francúzske zemiaky (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    A na tanieri...táto fotka je z vychladnutých francúzskych zemiakov, zahorúca by tak nedržali ?

    Francúzske zemiaky (fotorecept) - obrázok 10

Diskusia k receptu





SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia