Mäsový vývar
Mäsový vývar

Silný miešaný vývar fotorecept

civavasissi - fotkacivavasissi, 26. októbra 2020

Všade počúvam ódy na vývar z viacerých druhov mäsa, tak som dnes skúsila. Skutočne je chutný, doteraz som robila iba čisto slepačí, hovädzí...

12
porcií
20 minút
príprava
240 minút
tepelná úprava

Suroviny

z 2 kačíc
1 ks
2 ks
1 ks
1 ks
3 ks
10 ks
1 ks
2 ks
1 ks
5 strúčikov
2 ks
1 ks




Postup

  1. 1

    Pripravila som si mäso. Mala som kosť z karé, drobky z dvoch kačíc a pridala som ešte dve kuracie stehná, lebo druhý chod bude rizoto, recept pridám zvlášť.

    Silný miešaný vývar (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Koreňovú zeleninu som očistila a dala do misky, zemiak som ošúpala, cibuľu, cesnak, paradajku a papriky som len umyla, pór som vybrala z mrazničky. Petržlenovú vňať aj ligurček som len umyla. Keď mám, dávam aj pár kelových či kapustových listov.

    Silný miešaný vývar (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Do veľkého hrnca som striedavo ukladala mäso a zeleninu s vňaťou a ligurčekom, zaliala vodou, pridala soľ a dala na najmenší plameň variť.

    Silný miešaný vývar (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Pravidelne som zbierala vytvorenú penu, keď sa už prestávala tvoriť asi po hodine varenia od bodu varu, pridala som celé čierne aj nové korenie a nechala som ďalej variť.

    Silný miešaný vývar (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Po 4 hodinách bol vývar hotový. Vypla som oheň, vybrala som zvlášť mäso aj zeleninu a vývar som precedila.

    Silný miešaný vývar (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Mäso som obrala od kostí, krky som nechala vcelku, zeleninu som pokrájala na malé kúsky, zaliala vývarom a pridala mrazenú zelerovú vňať.

    Silný miešaný vývar (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Uvarila som rezance, tentokrát z obchodu a polievka je na stole...

    Silný miešaný vývar (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu

2010
Nemam rad rozvarenu zeleninu, babka ma ucila pridavat na etapy podla tvrdosti.
civavasissi
@2010 (27.10.2020 15:05) ja tiež nemám rada rozvarenu zeleninu, keďže polievka len mierne bublala, nerozvarila sa. Ináč aj ja hovädzí vývar robím tak, že najprv kosti s mäsom, a až po hodine a pozbierani šumín pridám zeleninu.

evanaaa
Ani po troch hodinách varenia sa zelenina nerozvarí....a pridávaním po etapách sa preruší var, treba znovu čakať a nastaviť plameň.