Špagety s ricottovou omáčkou a rukolou fotorecept

sracz - fotkasracz, 22. októbra 2020
Špagety s ricottovou omáčkou a rukolou (fotorecept)
Foto: sracz

Na „staré kolená“ som prišiel na „šmak“ červenej cibuli, stonkovému zeleru, roma šalátu a dnes predstavenej rukole – arugule. Mám ju rád, priamo Zobraziť celý popisNa „staré kolená“ som prišiel na „šmak“ červenej cibuli, stonkovému zeleru, roma šalátu a dnes predstavenej rukole – arugule. Mám ju rád, priamo z krabičky i v kombinácii so stonokovým zelerom, červenou cibuľou a ľahkou zálievkou. Ricotta má v kuchyni nezastupiteľné postavenie. Jej výhoda spočíva v „neutralite“ chuti. Čím ju doplníte, v plnkách do rôznych zákuskov, alebo ako ja teraz do omáčky k cestovine, tak zvýrazní pôžitok Vašeho stolovania. Nuž a rukolu ľúbim surovú i v tepelne úprave.

4-6
porcie
30 minút
príprava

Suroviny

2-3 PL
2-3 PL strúhaná
2-3 PL strúhaná
2-3 PL
3-4 strúčiky
400-500 g
podľa chuti
podľa chuti
240-250 ml strúhaný (alebo oštiepok)
340 g
3-4 PL prepražené
150-200 g




Postup

  1. 1

    Milovníci mäsa asi budú protestovať, ale napriek „chudobnejšej“ zostave nám chutilo.

    Špagety s ricottovou omáčkou a rukolou (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Do zmiešovacej misy som pretlačil šťavu z čerstvého citróna, postrúhal jeho kôru a nadstavil ju kôrou aj z pomaranča (oboje nám rástlo na záhrade, dnes by som ich musel kupovať); teraz nasledoval olivový olej a pretlačené strúčiky cesnaku.

    Špagety s ricottovou omáčkou a rukolou (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Na pomocný tanier som si postrúhal dobrý hrnček tvrdého parmezánu - doma by som určite mal v „ZnŠU“ (Zásoby na Špeciálne Určenie) tvrdý údený oštiepok. Do zmiešovacej misy som pridal téglik (česky kelímek) ricotty, lyžičku soli a „baj očko“ čerstvo mleté čierne korenie – veď dochutiť môžem aj neskôr.

    Špagety s ricottovou omáčkou a rukolou (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Priložil aj pripravený parmezán...

    Špagety s ricottovou omáčkou a rukolou (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    ... a vyvarené špagety, určite je možné použiť aj široké dlhé domáce cestoviny našej šikovnej spoluvarešky @Izabella929, či pripravené vo Vašich kuchyniach, ale aj fetuccini, pappardelle, linguine a inšô; kvôli chuti a vôni som ich zalial troškou prepraženého masla, premiešal,

    Špagety s ricottovou omáčkou a rukolou (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    „zastrešil“ celým téglikom umytej a odstredenej baby rukoly (aruguly). Keby som nemal „baby“ variant, klasickú by som musel pokrájať (hlavne konce), lebo jej „nervy“ sú predsa len silnejšie a tvrdšie.

    Špagety s ricottovou omáčkou a rukolou (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Všetko som dôkladne zmiešal.

    Špagety s ricottovou omáčkou a rukolou (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Na tanieri porcia pripravených špagiet potom vyzerala takto a zapíjali sme ju kefírom.

    Špagety s ricottovou omáčkou a rukolou (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Tak nech sa páči pohľad z 19. 4. 2020, na čerstvo vyliahnuté „kolibríčatá“, ktorých „mamuška“ sa asi išla vyvetrať a preletieť sa po dlhšom sedení v hniezde.

    Špagety s ricottovou omáčkou a rukolou (fotorecept) - obrázok 9

Diskusia k receptu

haji
Pěkný recept i fotečka s maličkým kolibříčky, takové malinečké vidím prvně.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia