Orechové muffiny
Orechové muffiny

Orechovo-slnečnicové muffiny s medom a kardamómom fotorecept

violeta - fotkavioleta, 14. októbra 2020
Orechovo-slnečnicové muffiny s medom a kardamómom (fotorecept)
Foto: violeta

Niečo sladké na takéto chladné a upršané dni...

12
porcií
27-28 minút
na 200/180 °C

Suroviny

Muffiny:
125 g
50 g
50 g na hrubo pomleté
25 g
70 g
10 g
80 ml (alebo slnečnicový olej)
125 ml
125 ml
1 ks
1/8 ČL
2,5 ČL
 štipka
Medovo-orechová poleva:
20 g
40 g
40 g na hrubo nasekané
5-10 g
50 g




Postup

  1. 1

    Keďže je príprava rýchla, dáme si hneď na začiatku vyhrievať rúru na 200 °C.

  2. 2

    Orechy nahrubo pomelieme spolu so slnečnicovými semiačkami. V jednej miske zmiešame všetky suché suroviny a v druhej mokré. Mokré suroviny vylejeme do suchých a premiešame.

    Orechovo-slnečnicové muffiny s medom a kardamómom (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Do muffinovej formy vložíme papierové košíčky a naplníme ich cestom.

    Orechovo-slnečnicové muffiny s medom a kardamómom (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Pečieme 10 minút na 200 °C, teplotu znížime na 180 °C a dopečieme 15 minút. Rúru pritom neotvárame.

  5. 5

    Pokiaľ sa muffiny pečú, pripravíme si polevu. Do hrnca dáme maslo, med a škoricový cukor. Necháme zovrieť a hneď vmiešame nasekané orechy a slnečnicové semiačka.

    Orechovo-slnečnicové muffiny s medom a kardamómom (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Polevu rozdelíme na muffiny a zapečieme 2-3 minútky pod grilom.

    Orechovo-slnečnicové muffiny s medom a kardamómom (fotorecept) - obrázok 6

Diskusia k receptu

haji
Pěkný receptík, s kardamómom jsem ještě nic nedělala. Pěkná kombinace surovin i foto. Děkuji za inspiraci:
cesminaz
Neobvyklé, ale určite výborné muffinky :-) Páčia sa mi.
violeta
Ďakujem :)
Inšpirovali ma tieto koláčiky, pečú ich väčšie ako muffiny, ale také košíčky nemám. Manžel ich nosieva z pracovných ciest, recept na ne nemám, tak len takto :)


anad
@violeta (15.10.2020 13:44)

Podobné mafiny si občas kupujem v jednej pekárni. Včera sme piekli podľa vášho receptu a sú skvelé, len tie semienka navrchu nám opadávali.
violeta
@anad (16.10.2020 07:10)
Som rada, že Vám chutili :)
Mne držali semienka dobre, len pri jedení nie. Muffiny sú vyduté, tá pekáreň ich pečie nižšie, možno ich zapekajú spolu so semiačkami, no neviem...hľadala som recept, ale nenašla...
Možno by pomohlo pridať do medu cukor, aby viac poleva skaramelizovala, môžem nabudúce vyskúšať. Oni majú aj cesto iné, také menej tukové, takto bez receptu je to pokus-omyl....
Toto je môj recept na muffiny, robievam ich s ovocím, alebo časť tekutiny nahradím banánom a pridám kakao.
Ďakujem za odozvu, pozdravujem :)
hanis
Peču něco podobného (jednodušší těsto a tužší těsto), ale na plechu - bez slunečnicových semínek (to je dobrý nápad) a dávám polevu na koláč před pečením - drží potom dobře, nic neopadává :)
violeta
@hanis (16.10.2020 14:09)
No veď práve to, že som sa bála aby sa tá orechová zmes neponorila na dno muffiniek 😅.
Veď by si mohol pridať svoj recept, ak ti to nerobí problém. Budem rada 🙂.
Pozdravujem




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia