Gaštanový zákusok
Gaštanový zákusok

Medové gaštanové rezy fotorecept

izabella929 - fotkaizabella929, 10. októbra 2020
Medové gaštanové rezy (fotorecept)
Foto: Izabella929

Na tento víkend som upiekla medové rezy s gaštanovým krémom.

23
porcií
50 minút
príprava
4 x 6 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
500 g
štipka
3 PL
100 g
70 g
1 KL
2 PL
1 ks
1 ks
1 KL
podľa potreby (alebo smotana)
Krém:
600 ml
7 PL
1 bal.
70 g
200 g
500 g
2 PL
Na vrch:
200 g
6 PL




Postup

  1. 1

    Cesto: Múku som preosiala a pridala som k nej soľ. Maslo, med, práškový cukor a perníkové korenie som nechala roztopiť nad parou. Do roztopených surovín som pridala vajce a žĺtok, kakao, sódu a všetko som dobre premiešala a po malých dávkach zamiešala do múky, napokon som upravila hustotu cesta pridaním smotany a môžte použiť aj mlieko. Cesto som dobre vypracovala na pracovnej doske.

    Medové gaštanové rezy (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Cesto som rozvážila na 4 rovnaké časti a nechala odpočívať 1 hodinu.

    Medové gaštanové rezy (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Potom som každý kus rozvaľkala priamo na papieri na pečenie na veľkosť 27x37 cm. Pred pečením som cesto popichala drevenou špajdľou. Zapla som rúru na 180 °C a každý plát som osobitne piekla po 6 min. Upečené pláty som nechala chladiť na mriežke.

    Medové gaštanové rezy (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Pripravila som krém. V mlieku som vymiešala vanilkový cukor a krupicu a uvarila som hustú kašu, ktorú som ihneď s nádobou ponorila do studenej vody a nechala ochladiť. Maslo s cukrom som vymiešala do peny, po lyžici som pridávala vychladnutú kašu. Napokon som pridala čokoládový likér a pomrvila gaštanové pyré a dobre všetko spolu vyšľahala. Krém som rozdelila na 3 rovnaké časti. Na podnos som uložila prvý plát, natrela som ho jahodovým lekvárom a natrela som naň tretinu krému. Takto som postupovala, kým sa neminuli všetky pláty a krém. Zákusok som uložila do chladničky a keď krém stuhol, zaťažila som ho a nechala v chladničke do druhého dňa.

    Medové gaštanové rezy (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Na duhý deň som pripravila polevu, zákusok som poliala a dala stuhnúť do chladničky. Potom som zarovnala boky.

    Medové gaštanové rezy (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Krájala som ho na rezy horúcim a mokrým nožom. Prajem vám dobrú chuť.

    Medové gaštanové rezy (fotorecept) - obrázok 6

Diskusia k receptu

haji
Kouzelný recept, chuťově i vízorom. Krásná práce! S radostí bych ochutnala, milá Izi, jsi šikulka! Krásný víkend! A díky za tvé sdílení.
izabella929
@haji (10.10.2020 17:06)

Milá haji,kto má rád gaštany pre toho je toto výborný zákusok...príjemný víkend aj tebe a ďakujem pekne za komentár.
1x haji




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia