Hubová polievka
Hubová polievka

Hubová polievka z húb Shimeji fotorecept

babkamt - fotkababkamt, 4. októbra 2020
Hubová polievka z húb Shimeji (fotorecept)
Foto: babkamt

Tento recept som varila pred tromi rokmi. Pri prezeraní fotiek som naň narazila.

15 minút
príprava
40 minút
tepelná úprava

Suroviny

150 g
150 g
2 ks
1 ks
 kúsok
1/2 ks
2 ks
 mrazený
2 PL
2 PL
1 ks
2 ČL
1 ks
2 strúčiky




Postup

  1. 1

    Mali sme chuť na hubovú polievku. Tentoraz to budú biele a hnedé huby Shimeji.

    Hubová polievka z húb Shimeji (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Očistíme a nakrájame zeleninu do polievky. Použijeme mrkvu, petržlen, kúsok zeleru a kalerábu.

    Hubová polievka z húb Shimeji (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Nakrájanú zeleninu vložíme do hrnca spolu s hubami. Zalejeme asi 1,5 - 2 litrami vody.

    Hubová polievka z húb Shimeji (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Pridáme soľ, mleté čierne korenie a rascu, troška mrazeného ligurčeka.

    Hubová polievka z húb Shimeji (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    A samozrejme nesmieme zabudnúť na huby. Zeleninu uvaríme do mäkka.

    Hubová polievka z húb Shimeji (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Spravíme zásmažku. Na 2 PL oleja orestujeme nakrájanú cibuľu do sklovita, pridáme 2 zarovnané PL hladkej múky y osmažíme. Pridáme prelisovaný cesnak.

    Hubová polievka z húb Shimeji (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Panvicu stiahneme z ohňa a pridáme mletú červenú papriku. Zalejeme asi 250 ml studenej vody, dobre premiešame. Vlejeme do polievky.

    Hubová polievka z húb Shimeji (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Hneď dáme do polievky aj cestovinu (závarku). Hotovú polievku ochutnáme, ak treba dosolíme, dokoreníme.

    Hubová polievka z húb Shimeji (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Kým sa varila zelenina, spravíme si závarku do polievky. V miske rozmiešame vajíčko s hrubou múkou. Pridávame toľko múky, aby vzniklo tvrdé cesto. To na veľkých slzách postrúhame. Z jedného vajíčka je pre nás mnoho závarky. Nepoužijem ju celú do tejto polievky. Polovicu si nechám uschnúť, uskladním v zatváracej fľaške a mám pripravenú cestovinu aj na budúci krát.

    Hubová polievka z húb Shimeji (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Polievku na tanieri posypeme petržlenovou vňaťou.

    Hubová polievka z húb Shimeji (fotorecept) - obrázok 10

Diskusia k receptu

haji
Moc pěkný receptík, huby Shimeji jsem u nás ještě neviděla, škoda. Mně by moc chutnalo. Jsem hubová na všechny způsoby. Tiše závidím.
babkamt
@haji (5.10.2020
Jedlám pripraveným z húb u nás nikto neodolá. Je jedno, či je to omáčka, polievka, alebo iný spôsob prípravy.
1x haji
izabella929
Polievočka vyzerá veľmi lákavo..priznám sa , že ešte som nepripravovala nič z tohto druhu húb..možno vyskúšam..
1x haji




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia