Mascarpone zákusok
Mascarpone zákusok

Mascarpone rezy s limetkou

valina - fotkavalina, 3. októbra 2020
Mascarpone rezy s limetkou
Foto: Valina

Svieži zákusok s príjemnou limetkovou chuťou.

40
porcií
60 minút
príprava
30 minút
na 200 °C

Suroviny

6 ks
150 g
250 g
1 bal.
150 ml
150 ml
1/2 ks
Pudingová plnka:
900 ml
2 bal.
3 bal.
150 g
500 ml
Mascarpone krém:
250 ml
500 ml
1 bal.
2 bal.
z 1 ks




Postup

  1. 1

    Žĺtky vymiešame s cukrom, pridáme olej, vodu, limetkovú šťavu. múku premiešanú s práškom do pečiva a nakoniec zľahka primiešame sneh vyšľahaný z bielkov. Cesto vylejeme na plech s rozmermi 30x40 cm a pečieme pri 200 °C 30 minút. Cesto po upečení necháme vychladnúť a potrieme džemom.

  2. 2

    Pudingová plnka: Z mlieka, kryštálového a vanilkového cukru a Zlatých klasov uvaríme puding. Ešte do teplého zamiešame kyslú smotanu.

  3. 3

    Mascarpone krém: Smotanu vyšľaháme so stužovačom, pridáme nastrúhanú kôru z limetky. Zvlášť vyšľaháme mascarpone s cukrom a pomaly spojíme so šľahačkou.

  4. 4

    Polovicu krému rozotrieme na pudingovú vrstvu a zvyšným krémom rezy ozdobíme. Ja som do ozdoby pridala ešte trochu lekváru a limetku.

Diskusia k receptu

izabella929
@valina , krásny zákusok aj veľmi chutný, robila som viac podobných takže jeho chuť si dokážem predstaviť..
nič v zlom, ale pridaj si na 500 ml šľahačky 2 bal. smetafix, bude pevná a nebude sa ti drobiť..na každých 250ml šľahačky ide 1 bal. smetafix..a ja používam pri šľahaní kryštálový cukor...
svedka
Netreba žiaden smetafix :) netreba stabilizátory ,ak sa vyslaha všetko ,ako má . Pre extra vyslahanie a nezrazenie sa môže pridať štipka prášku do peciva @izabella929 (3.10.2020 13:40)

evanaaa
Chutný zákusok, aj dobré plnky a pekne vypadá...mimochodom, nemusí sa dávať stužovač, stačí použiť šľahačku na torty, tá dobre drží.....
2x haji a valina




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia