Orechový zákusok
Orechový zákusok

Lahodné kakaovo-orechové rezy fotorecept

izabella929 - fotkaizabella929, 26. septembra 2020

Víkendové rezy.

23
porcií
50 minút
príprava
3x10 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto kakaové (2x):
3 ks
3 PL
3 PL
1 KL
2 PL
2 PL
Cesto orechové:
3 ks
3 PL
1 KL
3 PL
100 g mleté
3 PL
Krém:
8 PL
700 ml
200 g
70 g
50 g nastrúhaná
3 PL
2 PL zrnková
Poleva:
200 g
1 kocka
Na potieranie korpusov:
100 ml




Postup

  1. 1

    Kakaové korpusy: Vajcia s cukrom som vymiešala do peny. Múku, prášok do pečiva a kakao som zmiešala, preosiala do vaječnej peny a opatrne vmiešala. Nakoniec som do cesta primiešala višňový likér. Plech 27x37 cm som vystlala papierom na pečenie, cesto som vyliala a zarovnala. Rúru som nechala vyhriať na 180 °C a piekol sa 10 minút. Rovnako som pripravila aj druhý kakaový korpus.

    Lahodné kakaovo-orechové rezy (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Orechový korpus: Vajcia s cukrom som vymiešala do peny, zmiešala som múku s práškom do pečiva a preosiala do vaječnej peny , napokon som pridala orechy a višňový likér a opatrne všetko premiešala. Plech 27x37 cm som vystlala papierom na pečenie, cesto som vyliala a zarovnala. V rúre vyhriatej na 180 °C sa piekol 10 minút.

    Lahodné kakaovo-orechové rezy (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Upečené korpusy som nechala chladiť na mriežke.

    Lahodné kakaovo-orechové rezy (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Krém: Do mlieka som pridala detskú krupicu a uvarila hustú kašu, ktorú som ihneď s rajnicou ponorila do studenej vody a vychladila. Maslo s cukrom som vymiešala do peny, po lyžici som pridávala vychladnutú kašu a dobre vyšľahala spolu, napokon som primiešala čokoládový likér.

    Lahodné kakaovo-orechové rezy (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Krém som rozdelila na dve rovnaké časti. Do jednej som pridala mletú kávu a zamiešala.

    Lahodné kakaovo-orechové rezy (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Do krému s kávou som primiešala aj strúhanú čokoládu.

    Lahodné kakaovo-orechové rezy (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Na podnos som uložila prvý kakaový korpus. Natrela som ho horúcim lekvárom. Na lekvár som natrela biely krém.

    Lahodné kakaovo-orechové rezy (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Na krém som položila orechový korpus, natrela som ho horúcim lekvárom. Na lekvár som natrela kávový krém a položila druhý kakaový korpus. Koláč som uložila do chladničky a po stuhnutí som ho zaťažila a nechala celú noc v chladničke.

    Lahodné kakaovo-orechové rezy (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Druhý deň som vrchný kakaový korpus natrela horúcim lekvárom, nechala stuhnúť a potom som ho poliala čokoládovou polevou.

    Lahodné kakaovo-orechové rezy (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Krájala som horúcim mokrým nožom na rezy. Prajem vám dobrú chuť.

    Lahodné kakaovo-orechové rezy (fotorecept) - obrázok 10

Diskusia k receptu

mamec
Všetko nádherne zladené! Chute, farby, ešte aj koláčik s obrusom. Veľmi sa mi páči tvoj elegantný spôsob zdobenia.
haji
Velmi pěkný recept, suroviny, chutě, barvy, servis, fotečky a kráásnáá práce!! Požehnanou neděli, milá Izi! S řezy od tebe, milá Izi, je každá neděle slavnostnější! Děkuji!
izabella929
@mamec (26.9.2020 19:14)

Teší ma že sa ti zákusok páči...vždy som rada ak dokážem farebne zladiť zákusok ale aj všetko okolo neho...ďakujem pekne za komentár a prajem nádherný nedeľu...
olinecka
Izk ako vždy perfektná práca s perfektným výsledkom.
babkamt
Fajnový koláčik si upiekla. Už som si ho uložila. Pri vhodnej príležitosti ho upečiem.
izabella929
@izabella929 (27.9.2020
@babkamt , verím že si tiež pochutnáte..každé sústo má inú chuť..biely krém má chuť čokoládového likéru a tmavý je chuťou kávy...ďakujem pekne za komentár..
siuuu
Vyzerajú výborne a určite tak ak chutia.