Vajíčková nátierka
Vajíčková nátierka

Vajíčková nátierka do prírody fotorecept

kvakac - fotkakvakac, 25. septembra 2020
Vajíčková nátierka do prírody (fotorecept)
Foto: kvakac

Je to nátierka na ťažké ráno po prebdenej noci. Napríklad po nočnej, alebo ak chcete aj po žúre. Životabudič. Preto je aj vhodná na Zobraziť celý popisJe to nátierka na ťažké ráno po prebdenej noci. Napríklad po nočnej, alebo ak chcete aj po žúre. Životabudič. Preto je aj vhodná na túry do prírody.

6
porcií
10 minút
príprava
5 minút
tepelná úprava

Suroviny

3 ks (uvarené na tvrdo)
3 PL
1 ks stredná
3 strúčiky
1 PL
1 ks čerstvá (aspoň 10 cm)




Postup

  1. 1

    Táto nátierka je jednoduchá, ale dobrá. Do misy dáme 3 kopcovité lyžice masti.

    Vajíčková nátierka do prírody (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    K masti na jemno nastrúhame očistené natvrdo uvarené vajcia. Na tom istom strúhadle nastrúhame aj cibuľu, cesnak a čili. Pridáme horčicu (akú máte radi). Trochu osolíme.

    Vajíčková nátierka do prírody (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Dobre zamiešame a dáme postať do chladu aspoň na dve hodiny. Nech masť stuhne a chute sa prepoja. Najlepšie je to dať na noc a sem tam v noci s lyžicou skontrolovať čí tuhne bez chleba. Potom dobre dýchnuť na partnera a zistíte či spí.

    Vajíčková nátierka do prírody (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Ráno sa nielen chutne najete, ale aj dych máte potom svieži. Preto je dobrá na túry.

    Vajíčková nátierka do prírody (fotorecept) - obrázok 4

Diskusia k receptu

haji
By mě zajímalo, kam chodíš na inspiraci? Či je to múza, která tě políbí a nikam nemusíš chodit...? Povedený recept, fotečky, o chuti nepochybuji. Krásná práce i text!
kvakac
@haji (25.9.2020 16:35)

Vďaka za koment. Niekedy si všímam čo sa deje okolo mňa a niekedy náhoda, aj predstavivosť. Pozriem čo treba skonzumovať, aby sa neskazilo a je to.
1x haji
emdy
Ty by si mal vydať zbierku receptov pod názvom: "Smrť diétnej sestry" ale určite zaujímavá kombinácia. Ako vždy :)
bembo
Už je v KK,a v blízkej dobe urobím.Verím,že mi bude chutiť,a to tak,že veľmi.Až ju urobím,dám vedieť.
2x kvakac a haji
kvakac
@terinka55 (25.9.2020 19:48)

Vďaka za koment. Ej veru a ešte ako mi nátierka hladila dušu aj bruško.
1x haji
kvakac
@emdy (26.9.2020 08:10)

Vďaka za koment. Veď podľa mňa sú to suroviny všetko diétne a hlavne dobré.
1x haji
kvakac
@klukodvody (26.9.2020 14:21)

Srdečná vďaka za koment. Je pravda že nátierka sa veru dlho neohriala ( nechladila) v chladničke. Zjedená bola co by dub. Peknú nedeľu želám.
2x haji a bembo
kvakac
@bembo (26.9.2020 18:21)

Vďaka za koment. Budem rád keď skúsiš. Ja som ju musel na druhy deň znovu robiť. Chutí podobne ako škvarková.
1x haji
bembo
Ja som si túto pomazánku urobil dnes ráno s tým,že bude dobrý fruštik.A veru aj bol.Väčšiu polovicu som zjedol ja,a zvyšok "dorazila"moja žena s komentárom,že bola výborná,škoda že jej nebolo viac.No,a bolo jej požehnane.Dnes si ma ako vždy,potešil.


2x kvakac a haji
kvakac
@bembo (27.9.2020 13:05)

To som rád, že chutila aj tebe. Potešilo ma to. Je to jednoduché a pritom dobré.
sracz
... áno na aj po túre našinec zje aj "zahnuté klince" a s chuťou zapije "žičicou"! Vďačná a hlavne chutná delikatesa!
1x kvakac
marianne
Vynikajúca, namiesto masti som mascarpone dala, čo mi zostalo v chladničke zvyšok, inak rovnako. Nemala chybu, to chilli je tam potrebné, má to šmrnc s ním. Ďakujem.
1x kvakac




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia