Slaný tekvicový koláč
Slaný tekvicový koláč

Quiche s tekvicou hokkaido fotorecept

violeta - fotkavioleta, 8. septembra 2020
Quiche s tekvicou hokkaido (fotorecept)
Foto: violeta

Chutný obed, večera alebo pohostenie...
Zdroj: zdroj

6
porcií
35 minút
na 175 °C

Suroviny

Cesto:
40 g
20 g
20 g
60 g studené
1 ks
2 PL studená
2 štipky
Náplň:
2 ks
3 strúčiky
1 ks
1 ks
4 ks väčšie
120 ml
60 g (gouda, feta...)
7 ks
1 ks




Postup

  1. 1

    Nechcela som veľký quiche, preto som ho piekla v jenskej mise s priemerom 22 cm. Ak ho chcete spraviť väčší, zdvojnásobte množstvo surovín.

  2. 2

    Príprava cesta je veľmi jednoduchá. Z múky, soli a pokrájaného masla spravíme mrveničku. Vajce s dvoma polievkovými lyžicami vody vymiešame a približne polovicu prilejeme do mrveničky. Vymiesime nelepivé cesto, s ktorým sa bude dobre pracovať. Ak ste priliali veľa vaječnej zmesi, nevadí. Jednoducho prisypte múku.

  3. 3

    Cesto ihneď vyvaľkáme a preložíme do formy. Upravíme okraje a vložíme do chladničky.

    Quiche s tekvicou hokkaido (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Teraz si dáme piecť tekvicu. Zapekaciu misku potrieme olivovým, alebo iným olejom, ktorý používate. Ošúpanú a pokrájanú tekvicu uložíme do zapekacej misky, pokvapkáme olejom a premiešame. Pečieme 30-40 minút pri 200 °C. Ja používam teplovzduch, po 30 minútach rúru vypnem a nechám v nej tekvicu dôjsť.

    Quiche s tekvicou hokkaido (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Cibuľu nakrájame na mesiačiky a opečieme na masle s trochou oleja, jemne posolíme, ku koncu pridáme nakrájaný cesnak.

  6. 6

    Papriku nakrájame na drobné kocky, jarnú cibuľku tiež nakrájame. Nastrúhame syr, ja som použila fetu.

  7. 7

    Vajcia vyšľaháme, ja som pridala aj zvyšné z cesta. Prilejeme šľahačkovú smotanu a vymiešame. Ochutíme soľou, čiernym korením a trochou muškátového oriešku. Ak použijete slaný syr, so soľou opatrne!

  8. 8

    Do vaječnej zmesi primiešame opraženú cibuľu s cesnakom, upečenú tekvicu, syr, papriku, aj jarnú cibuľku. Celú náplň vylejeme do schladenej zapekacej misky s cestom. Navrch poukladáme mini mozzarelly.

    Quiche s tekvicou hokkaido (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Ja som piekla v teplovzdušnej rúre, 35 minút pri 175 °C. Quiche je dopečený, keď je zvrchu zlatistý a náplň nie je trasľavá.

    Quiche s tekvicou hokkaido (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Pred krájaním ho nechajte pár minút oddýchnuť. Podávame s jednoduchým listovým šalátom.

    Quiche s tekvicou hokkaido (fotorecept) - obrázok 10

Diskusia k receptu





SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia