Ovocný koláč
Ovocný koláč

Malinovo-ostružinová bublanina fotorecept

izabella929 - fotkaizabella929, 1. septembra 2020
Malinovo-ostružinová bublanina (fotorecept)
Foto: Izabella929

Veľmi jednoduchý krehký ovocný koláč na sviatočný deň.

20
porcií
10 minút
príprava
25 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
6 ks
180 g
štipka
z 1 citróna (nastrúhaná)
300 g
100 ml
150 ml
1 bal.
na špic noža
 čerstvé
 čerstvé
Na posypanie:




Postup

  1. 1

    Celé vajcia s cukrom som vymiešala do peny. Do vaječnej peny som pridala olej a smotanu a zľahka vmiešala.

    Malinovo-ostružinová bublanina (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Pridala som nastrúhanú kôru z jedného citróna.

    Malinovo-ostružinová bublanina (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Múku, prášok do pečiva, sódu som zmiešala, preosiala do vaječného základu a zľahka vmiešala s vareškou.

    Malinovo-ostružinová bublanina (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Maliny a ostružiny som takto dostala od susedky. Ovocie som umyla a nechala odkvapkať. Plech 27x37 cm som vystlala papierom na pečenie, vyliala som naň cesto a posypala ovocím.

    Malinovo-ostružinová bublanina (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Rúru som nechala vyhriať na 180 °C, vložila som do nej plech a bublaninu som piekla 25 minút. Upečenú bublaninu som nechala vychladiť na mriežke.

    Malinovo-ostružinová bublanina (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Krájala som na rezy a vrch posypala práškovým cukrom. Prajem vám dobrú chuť.

    Malinovo-ostružinová bublanina (fotorecept) - obrázok 6

Diskusia k receptu

mamec
Mňam!
Len sa obávam, že u mňa by sa to ovocie spracovania nedožilo, spráskala by som ho na posedenie! Bublaninu robím len s jahodami, ale toto musí byť výborné.
izabella929
@mamec (1.9.2020 14:38)
Uvažovala som tiež čo s tým, nebolo dosť ani na lekvár ani na zaváranie..tak som urobila bublaninu..veľmi krehká a veru si aj susedka ktorá darovala ovocie pochutnala..ďakujem pekne za komentár..)
1x haji
izabella929
@ywett (1.9.2020 15:27)
Máš pravdu je krehučká a veľmi chutná..šľahačka v ceste bola dobrým nápadom..ďakujem pekne za komentár...
1x haji
45678
Ach, Izka, samé dobroty tu dávaš, veľmi vydarená bublanina a určite chutná, viď.suroviny,nesetrila si, ako vzdy:-)
frezia68
Jednoduchý, obľúbený a vydarený,ostáva len zapriať dobrú chuť :-).
1x haji
izabella929
@frezia68 (1.9.2020 18:27)

Áno patrí medzi jednoduché koláče,ale veľmi chutné so sezónnym.ovocim...dakujem pekne za tvoj komentár...
1x haji
haji
Koláče s ovocem jsou nejlepší, zvláště v létě nemají chybu. Souhlas s @mamec , už 2x jsem dopadla stejně, maliny i jahody padly za vlast se šlehačkou. Nešlo odolat.
Milá Izi, pěkný receptík, o chuti nepochybuji, na fotech vypadá bublanina náramně. Hezký večer!




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia