Plnené kuracie prsia
Plnené kuracie prsia

Kuracie prsia plnené plnenou kapiou fotorecept

izabella929 - fotkaizabella929, 30. augusta 2020

Dnes som vyskúšala niečo, nad čím som dávno uvažovala či sa to podarí. Skvele sa všetko vydarilo a je to vynikajúci obed. Kapiu Zobraziť celý popisDnes som vyskúšala niečo, nad čím som dávno uvažovala či sa to podarí. Skvele sa všetko vydarilo a je to vynikajúci obed. Kapiu som naplnila syrom, vložila do kuracích pŕs a opiekla spolu so šampiňónmi.

4
porcie
10 minút
príprava
20 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 ks
1
kocky
1
100 g
podľa chuti
podľa chuti
1 PL




Postup

  1. 1

    Kuracie prsia som umyla, osušila. Z kapie som odstránila jadrovník. Do pŕs som vytvorila nožom otvor a vyskúšala som, či sa do otvoru zmestí paprika. Už som ju nechcela vybrať, obávala som sa, že sa mi kuracie prsia rozídu.

    Kuracie prsia plnené plnenou kapiou (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Tak som nakrájala syr na kocky a tie malé kocôčky som vložila do papriky, išlo to celkom ľahko.

    Kuracie prsia plnené plnenou kapiou (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Samozrejme, je potrebné naplnené kuracie prsia poistiť kuchynským špagátom.

    Kuracie prsia plnené plnenou kapiou (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Napokon som uzatvorila aj otvor špáradlami, aby plnka počas pečenia nevytiekla.

    Kuracie prsia plnené plnenou kapiou (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Šampiňóny som utrela kuchynským papierom.

    Kuracie prsia plnené plnenou kapiou (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Masť som nechala rozohriať a kuracie prsia som opiekla zo všetkých strán, tým sa pekne mäso zatiahlo. Pridala som nakrájanú cibuľu, opiekla. Mäso som osolila, okorenila, poprášila červenou mletou paprikou a podliala mäsovým vývarom. Varila sa mi na sporáku hovädzia polievka. Mäso som dusila 20 minút a napokon som pridala šampiňóny a všetko spolu ešte krátko opiekla.

    Kuracie prsia plnené plnenou kapiou (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Hotové plnené kuracie prsia som vybrala a nechala postáť 15 minút.

    Kuracie prsia plnené plnenou kapiou (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Potom som odstránila kuchynský špagát a špáradlá.

    Kuracie prsia plnené plnenou kapiou (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Nakrájala na plátky.

    Kuracie prsia plnené plnenou kapiou (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Hotový obed som podávala s varenými zemiakmi, šampiňónmi a posypala som strúhaným syrom a nasekanou petržlenovou vňaťkou. Prajem vám dobrú chuť.

    Kuracie prsia plnené plnenou kapiou (fotorecept) - obrázok 10

Diskusia k receptu

sobon
Izabelka vy mate vzdy krasne prestrete, super navarene a este krajsie napecene,takych zien je uz malo, aj ja sa o to kazdu nedelu snazim lebo mamina ma to chvalabohu naucila. Mam malu dcerku ale ked vyrastie pridam sem aj ja recepty...ste velmi sikovna take babx ja mozem.. chvala Vam velka
ivan14
Hergot, to je nápad! Už je v KK a jen čeká, až "vyžeru" mraznici. :-)
1x haji
haji
Pěkný recept, nápad , servis i fotečky. Mně by moc chutnalo, výborný nedělní oběd a efektní. Hezký večer, milá Izi!




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia