Čokoládové sušienky
Čokoládové sušienky

Americké cookies

biculture - bez fotkybiculture, 28. augusta 2020
Americké cookies
Foto: biculture

Sušienky som robil už zopárkrát a vždy sa mi vydarili, tak vám sem hodím recept. Dúfam, že sa podaria aj vám.

24 minút
na 200 °C

Suroviny

200 g
1 ks
1/2 bal.
1 KL
80 g
130 g
50 g




Postup

  1. 1

    Do misky dáme zmäknuté maslo spolu s práškovým cukrom, vajce, vanilínový cukor, kypriaci prášok a hladkú múku. Vymiešame.

  2. 2

    Do vymiešaného cesta zapracujeme kúsky posekanej čokolády, odporúčam nakrájať čokoládu na čo najmenšie kúsky aké sa len dajú. Ak by sa vám zdalo cesto veľmi lepkavé, pridajte trocha viac múky. Z cesta vypracujeme okrúhle guľky a roztlačíme ich. Aby sa však nestalo, že vám z toho vyjdú 1 mm tvrdé placky, odporúčam urobiť sušienky veľmi malé s hrúbkou aspoň 1 cm.

  3. 3

    Sušienky poukladáme na plech vyložený papierom na pečenie. Ukladáme viac od seba, aby sa pri pečení nezlepili dokopy. Ak sa tak však stane, sušienky sa dajú pekne oddeliť :)

  4. 4

    Dáme do vyhriatej rúry na 200 stupňov. Prvýkrát sa mi piekli presne 24 minút a boli výborné. Je to však individuálne a preto ich odporúčam skontrolovať pravidelne špajdľou. Nemali by byť úplne tvrdé. Vyberieme z rúry a necháme 5 minút vychladnúť.

Diskusia k receptu





SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia