Parené buchty
Parené buchty

Buchty na pare s kombinovanou plnkou fotorecept

sracz - fotkasracz, 7. augusta 2020
Buchty na pare s kombinovanou plnkou (fotorecept)
Foto: sracz

Svojho času ma naša spoluvareška Izabella929 zaujala aj svojimi mixtúrami džemov a lekvárov, tak som skúsil aj ja. Vydaril sa mi i hruškovo-mangový a Zobraziť celý popisSvojho času ma naša spoluvareška Izabella929 zaujala aj svojimi mixtúrami džemov a lekvárov, tak som skúsil aj ja. Vydaril sa mi i hruškovo-mangový a použil som ho do buchiet na pare, pre vnučky našich susedovcov. Čučoriedkam v rozpuku zachutili a ja som mal od pýchy a sebachvály nos vyše kaktusov v okolí Peorie. Cesto mi na slnku natešene vyrástlo, bolo nadýchané ako páperie a potom už s ďalšou prácou nebol problém. Nekresťansky drahé 21 g balenie čerstvého droždia som poistil 7 g sušeného.

4-6
porcie
70 minút
príprava
12-15 minút
tepelná úprava

Suroviny

500 g
21 g
7 g
20 g
10 g
2 ks
240-250 ml vlažné
Plnka:
120-150 g
120-150 g
120-150 g
Čokopoleva:
120-150 ml
120-150 g
45 g
2-3 PL
120-150 g




Postup

  1. 1

    O čo skromnejšia zostava, o to chutnejší výsledok práce.

    Buchty na pare s kombinovanou plnkou (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Z múky (poľská „Krupczatka”), soli, cukru, dvoch vajíčok, vykysnutého kvásku (100 ml vlažné mlieko, KL cukor krupica, 21 g droždie čerstvé, 7 g droždie sušené a štipka múky) a 150 ml vlažného mlieka, som vypracoval cesto a nechal ho v „rýchlokyske” vykysnúť. Po dobrej polhodinke na slnku zdvojnásobilo svoj objem.

    Buchty na pare s kombinovanou plnkou (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Preložil som ho na pomúčenú „tablu”; bolo naozaj hebké až hodvábne, nabudúce dám asi o 50 ml mlieka menej,

    Buchty na pare s kombinovanou plnkou (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    jemne rozvaľkal asi na 15 mm hrúbku a pomocou skleneného pohára s Ø 90 mm, som vykrojil „disky”, na ich prostriedok uložil po KL domáceho slivkového lekváru, čokoládového krému s lieskovými orieškami a mango-hruškového džemu vlastnej výroby.

    Buchty na pare s kombinovanou plnkou (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Vytvaroval som „buchtičky”; vzhľadom na konzistenciu cesta som sa trošku potrápil, ale s pomúčenými rukami som to napokon zvládol.

    Buchty na pare s kombinovanou plnkou (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Ako „stará štruktúra” som použil ešte „preddemokratickú technológiu” a na vyše dvadsaťročnej vysterilizovanej plienke po mojich vnúčencoch, dvojčatách Lillinke a Samkovi, nechal 15÷16 minút napariť.

    Buchty na pare s kombinovanou plnkou (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Čas som využil na prípravu „čokopolevy” a aby si mládež zvykla na životné ťažkosti, pridal som do nej aj vynikajúci čierny rum.

    Buchty na pare s kombinovanou plnkou (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Buchty na pare som servíroval poliate prepraženým maslom a čokopolevou.

    Buchty na pare s kombinovanou plnkou (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Čínska ruža, ibištek, či hibiscus rosa-sinensis hybrid, ako som „vystopoval“ meno tej mojej, ktorá sa pred 3 rokmi, ďakujúc vtáčikom alebo vetru, „nasáčkovala“ do mojeho veľkého kvetináča do susedstva akejsi záhradnej kríčkoviny

    Buchty na pare s kombinovanou plnkou (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    jedno ráno som polieval kvety a spod kríka v mojom kvetináči som vyplašil samičku pre mňa exotickej prepeličky (Gambel Wiliam´s Quail) a po odhrnutí konárikov som objavil jej hniezdo s 12 vajíčkami. Odvtedy som sa už k tomuto kvetu nepribližoval a asi po 2 týždňoch,

    Buchty na pare s kombinovanou plnkou (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    pomocou rodičov, ako výsadkári „kurátenka-prepeličiatka“ z hniezda povyskakovali a

    Buchty na pare s kombinovanou plnkou (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    po necelej hodinke prechádzky po našej záhradke, bez pozdravu odišli a viac sme ich nevideli! Tunajší ich nazývajú „bežci prérie“, ale pobehujú aj po našej ulici.

    Buchty na pare s kombinovanou plnkou (fotorecept) - obrázok 12

Diskusia k receptu

emdy
noo cesto sa nepodarilo, výsledok je rozpačitý, ale telenovela ako vždy guut
1x sracz
mata3636
Mal si buchty pariť kratšie, max 10 minút, keď si mal redšie cesto. Boli by krajšie
1x sracz
haji
Máš můj obdiv, pustit se do parených buchet je celkem odvaha! Zajímavá náplň i přeliv. Vidím, že se ti opět rozrostla zoo, príbeh s prepeličkou v hlavnej roli nemá chybu. Tiše závidím. Díky za vložení receptu, vždy potěšíš.
olinecka
Super pomôcku si zvolil nad paru, takto parila buchty moja mamka. Veru super aj výsledok, ktorý chválim.
1x sracz




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia