Krekry z ryže

janeg - fotkajaneg, 3. augusta 2020
Krekry z ryže
Foto: janeg

Ak neviete, čo s prebytočnou ryžou, dá sa veľmi rýchlo zmeniť na chutné a zdravé chrumkanie.
Zdroj: pinterest

5 minút
príprava
20-25 minút
na 180 °C

Suroviny

 uvarená
štipka




Postup

  1. 1

    Uvarenú ryžu, olej a soľ dáme do mixéra a mixujeme, kým sa nevytvorí cesto. Na hrnček ryže ide lyžička oleja. Ak máte mäkkú, rozvarenú ryžu, zmes bude lepkavá. V tom prípade si budete musieť ruky máčať vo vode.

  2. 2

    Vystelieme si plech papierom na pečenie a v rukách formujeme malé guľôčky, ktoré na plechu roztlačíme na tenké sušienky. Sušienky by mali byť naozaj tenké, aby sa prepiekli a boli chrumkavé. Hrubé kúsky sa neprepečú dostatočne a budú mať lepkavú chuť ryže.

  3. 3

    Krekry sami o sebe nemajú špecifickú chuť, preto ak chcete, môžete si ich navrchu ešte posoliť, poprípade posypať bylinkami.

  4. 4

    Pečieme na 180 stupňov 20-25 minút, kým nebudú zlaté. (Moje na fotke sú nedopečené, musela som ich dať piecť znova, bohužiaľ nemám fotku hotových). Vychladnuté skladujeme vo vzduchotesnej nádobe.

Diskusia k receptu

dvorka
aj tieto ryžové krekry ma lákajú, určite vyskúšam a dám vedieť ako dopadli :-)
1x janeg
kucharka
Tak toto určite skúsim, alebo tie tvoje krekry s ryžovou múkou, čo si pridala nedávno.
Ja kupujem ryžové krekry v jednom kórejskom obchode za veľké peniaze, veľmi nám chutia. Dúfam, že tvoj recept bude niečo podobné....
Ďakujem za recept.
1x janeg
janeg
@kucharka (4.8.2020 17:48)

Tieto by mohli byť skôr podobné ako tie z múky. V každom prípade dúfam, že si pochutíte.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia