Piškótový zákusok
Piškótový zákusok

Piškótové rezy so smotanovým krémom fotorecept

izabella929 - fotkaizabella929, 25. júla 2020
Piškótové rezy so smotanovým krémom (fotorecept)
Foto: Izabella929

Na tento víkend obyčajné piškótové rezy so smotanovým krémom.

24
porcií
60 minút
príprava
4x10 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto svetlé (2x):
4 ks
4 PL
4 PL
1 KL
na špic noža
Cesto kakaové (2x):
4 ks
4 PL
4 PL
2 PL
1 KL
na špic noža
Krém:
800 ml
9 PL
70 g
250 g
2 PL
1 bal.
Na potretie:
8 PL
Poleva navrch:
200 g




Postup

  1. 1

    Vajcia s cukrom som vymiešala do peny. Múku, prášok do pečiva a sódu som zmiešala a preosiala do základu, potom vareškou opatrne zamiešala. Plech 27x37 cm som vystlala papierom na pečenie, cesto som vyliala a zarovnala. Rúru som nechala vyhriať na 180 °C a piekla 10 minút. Rovnako som pripravila aj druhý svetlý korpus.

    Piškótové rezy so smotanovým krémom (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Na kakaové cesto som vajcia s cukrom vymiešala do peny. Múku, prášok do pečiva, kakao a sódu som zmiešala a preosiala do základu a potom vareškou opatrne vmiešala. Plech 27x37 cm som vystlala papierom na pečenie, cesto som vyliala a zarovnala. Piekla som v rúre vyhriatej na 180 °C 10 minút. Rovnako som pripravila aj druhý kakaový korpus.

    Piškótové rezy so smotanovým krémom (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Všetky upečené korpusy som nechala chladiť na mriežke.

    Piškótové rezy so smotanovým krémom (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Mala som v chladničke smotanu na varenie a do nedele mala dobu spotreby. Keďže som mala naplánované pečené mäso, tak som musela smotanu spotrebovať. Do misy som naliala 800 ml smotany, pridala som vanilkový cukor a vymiešala detskú krupicu a uvarila som hustú kašu. Ihneď som rajnicu vložila do nádoby so studenou vodou a nechala som kašu rýchlo vychladiť. Zatiaľ som maslo s práškovým a vanilkovým cukrom vymiešala do peny. Postupne som pridávala po lyžici vychladnutú krupicovú kašu a vyšľahala.

    Piškótové rezy so smotanovým krémom (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Napokon som pridala griotku a ešte premiešala. Krém som rozdelila na 3 rovnaké časti.

    Piškótové rezy so smotanovým krémom (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Na podnos som uložila prvý biely korpus a natrela som ho horúcim marhuľovým lekvárom.

    Piškótové rezy so smotanovým krémom (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Na lekvár som natrela tretinu krému.

    Piškótové rezy so smotanovým krémom (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Na krém som položila kakaový korpus a natrela som ho horúcim marhuľovým lekvárom

    Piškótové rezy so smotanovým krémom (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Na lekvár som natrela druhú tretinu krému.

    Piškótové rezy so smotanovým krémom (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Na krém som položila druhý kakaový korpus, natrela som ho horúcim lekvárom a potom poslednou tretinou krému.

    Piškótové rezy so smotanovým krémom (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    Napokon som ho zakryla druhým bielym korpusom. Koláč som uložila na 3 hodiny do chladničky stuhnúť. Potom som ho zaťažila 3 kg múky a nechala v chladničke do druhého dňa.

    Piškótové rezy so smotanovým krémom (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    Druhý deň som pripravila čokoládovú polevu s pridaním smotany, oleja a masla. Vyliala som na koláč a uložila opäť do chladničky stuhnúť.

    Piškótové rezy so smotanovým krémom (fotorecept) - obrázok 12
  13. 13

    Po stuhnutí čokoládovej polevy som krájala horúcim mokrým nožom. Prajem vám dobrú chuť.

    Piškótové rezy so smotanovým krémom (fotorecept) - obrázok 13

Diskusia k receptu

haji
Obyčejně neobyčejné rezy, bohaté všemi směry. Dostatek krému i korpusů, o chuti nepochybuji. Detailní postup, fotečky i servis, jeden rukopis. Zlaté ruky, bohatá tvořivost. Milá Izi, krásný recept, krásná práce. S radostí bych ochutnala, hmm Krásný víkend a Požehnanou neděli přeji!
P.S. Už vím, proč jsem tu číhala! Tentokrát jsem tvůj recept na tvoje rezy chytila hned. Mám radost.
izabella929
@haji (25.7.2020 13:23)
Milá @haji , áno správne si to nazvala, sú to iba obyčajné jednoduché piškótové rezy, spojené smotanovým krémom..celkom jednoduché, no chuťovo báječné...nemajú ma radi ani tu , ale ani inde, lebo som sa sama naučila na svojich chybách pracovať dôsledne..nechválim sa, lebo nemám čím...je to môj koníček a nič viac za tým nie je...občas moje rezy ochutnajú susedky a sú pre moju rodinu, nepečiem pre žiadne finančné zisky..nemusíte mi to veriť, ale je to tak...prajem aj tebe nádherný víkend a požehnanú nedeľu...Ďakujem pekne za tvoje úprimné slová, z ktorých cítim, že píšeš to, čo cítiš...ďakujem pekne za komentár..
finczi
Pre niekoho obyčajné, pre niekoho nie. Kto si váži prácu iných, stále si nájde, čo môže pochváliť. Za každým výtvorom sú hodiny práce a motiváciou je zväčša láska. Je vidieť, že pečenie je Vaša záľuba. Zákusok je krásny, krém s griotkou musí byť fajnový. Radostný víkend prajem!
brcko
Mohli by ste namiesto lyžíc udávat gramy?Mne sa množstvá na lyžice neosvedčili.
izabella929
@finczi (25.7.2020 13:47)

Je to tak to nie je iba sem tam pečenie ale 10 rokov pečenia každý víkend v tom je tajomstvo mojej práce a nič iné..zaumienila som si že budem to vedieť aj ja tak,ako som to videla tu ,keď som sem prišla...a vďaka precíznosti sa to stalo aj môj koníček...každý zákusok je pekný a chutný keď je pripravovaný s láskou...ďakujem pekne za komentár...
izabella929
@brcko (25.7.2020 15:01)
Nie je problém...vynásob si 4 vajcia x 3 a máš to...takže potrebuješ na 4 vajcia 120 g cukru,120 g múky a ostatné tak ako tam je..ja sa lyžíc nebojím, koľko naberiem toľko pridám a vždy je korpus ako vánok...

1x brcko
elenas
Všetky tvoje zákusky sú krásne a chutné, či "obyčajne alebo neobyčajné". A nie len zákusky aj ostatné recepty.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia