Zavárané uhorky
Zavárané uhorky

Sladko-kyslý nálev na uhorky

adjunkt - bez fotkyadjunkt, 22. júla 2020
Sladko-kyslý nálev na uhorky
Foto: adjunkt

Keďže je zaváracia sezóna v plnom prúde, pridávam môj sladko-kyslý nálev na uhorky tak, ako ho robím už roky ja.

Suroviny

4 litre
850 g
50 g
1,3 litra
2 bal. (2x100 g)
1 PL




Postup

  1. 1

    Do vody dáme soľ, cukor, rascu a privedieme do varu. Potom prilejeme ocot a znovu necháme zovrieť. Nakoniec pridáme Deko a spolu povaríme 5 minút a odstavíme. Jedna dávka nálevu stačí na 17 pohárov s objemom 7 dcl.

Diskusia k receptu

56859_1426519131 - profilový obrázok
dr
dr
No, toto je napr. dobré pre začínajúcich zaváračov a nakladačov.
paradis1
Asi pred dvoma rokmi som zaváral papriky podľa receptu od @Kimlo :
 varecha.pravda.sk/recepty/absolutne-najlepsie-zavarane-ba...

Ostalo mi dosť nálevu, tak som skúsil nim zaliať uhorky. Do pohárov som dal to isté, čo aj do paprík, teda olej, korenie, semienka, kúsok bobkoveho listu, čili papričku. Od vtedy už inač nezávaram. Niekedy pridám do fľaše kúsok chrenu, alebo strúčik cesneku, či kôpor. Sú to tie najlepšie uhorky na svete.
paradis1
@paradis1 (22.7.2020 15:54)

Žiadne deko, žiadne zelko, žiadne nakladače, jediná chémia je tých pár sacharinov, ktoré ale nemusia byť.
adjunkt
@dr (22.7.2020 15:25)

...možno to je pre začínajúcich zaváračov. Ja určite nováčik nie som, ale vždy zostávam pri starej, osvedčenej klasike. A chuť uhoriek je skvelá. :)
1x alda
paradis1
@kopa (23.7.2020 10:37)

Nie, nezmäknú, dávam len za pol kávovej lyžičky, on by tam asi ani nemusel byť, ja som len chcel dodržať presne recept od @Kimla. Uhorky sú vždy fajn chrumkavé.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia