Palačinky s máslovo-skořicovýma jablíčkama

mijaita - fotkamijaita, 21. júla 2020
Palačinky s máslovo-skořicovýma jablíčkama
Foto: mijaita

Jen obyčejné palačinky s jablkovo-máslovou náplní.

Suroviny

 (alebo polohrubá)
1 ks
Plnka:
 (nemusia byť)




Postup

  1. 1

    Z mouky (hladká, polohrubá), mléka a vajíčka vymíchám řidší těstíčko, ze kterého udělám na pouze umaštěné, teflonové pánvi, palačinky. Smažím na menší teplotě, aby se těsto spíš vysušilo. Každý má jistě nějaký svůj postup, já jen rychlý, od oka.

  2. 2

    Jablíčka oloupu, nastrouhám na větších slzičkách struhadla a přidám namočené rozinky (nebo ne, já ano, miluju je).

  3. 3

    Do pánve po palačinkách dám kus másla, nechám ho rozpustit, rozvonět a do něj ta nastrouhaná jablíčka a lžičku cukru (podle sladkosti jablek).

  4. 4

    Restuju na střední teplotě, míchám několik minut, dokud nebudou jablíčka poloměkká (ještě trochu křupavá), nasáklá máslem a cukr rozpuštěný.

  5. 5

    Hotová dám do palačinek, zaroluju a mašlovačkou ještě pomažu máslem. Nakonec posypu skořicovým cukrem.

Diskusia k receptu

kuko95
Hmm mňam.ked už sladké raz za pol roka na obed tak palacinky
kavicka11
Také jednoduché a pritom veľmi chutné. Lákavé foto ,já by som si dala tri, a ešte veľmi krásny tanier.
siuuu
Mňam ... veľmi dobrá kombinácia ... robievam palacinky aj lievance s jablkami ovoňanými škoricou a voňavým korením ... veľká dobrota


garanco
Takto som palacinky ešte neplnila, ale najbližšie urobím podľa Teba :-))
Jablká a v kombinácii so škoricou máme veľmi radi.
marienka44
Ja som minule pridala postruhane jablko do cesta. Cesto zvyknem trochu osolit a asi 1 KL cukru. Ak je cesto sladké, palacinky tmavnu. Do mlieka pomixujem aj trochu ovsenných vlociek, obsahuju zinok na imunitu. Inokedy davam do cesta aj trochu mletých orechov. Najnovšie podľa mojej susedy aj trochu kypriaceho prásku, sú potom také kypré.
Vyskusam aj tvoju variantu, len my nemame radi skoricu. :=)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia