Šošovicová polievka
Šošovicová polievka

Sladká šošovicová polievka a slaný syrový báleš fotorecept

bubimami - fotkabubimami, 13. júla 2020
Sladká šošovicová polievka a slaný syrový báleš (fotorecept)
Foto: bubimami

Celkom rýchly obedík, ak sa Vám nechce moc variť alebo už neviete čo variť. Tak tu mám pre Vás chutnú náhradu a uvidíte že Zobraziť celý popisCelkom rýchly obedík, ak sa Vám nechce moc variť alebo už neviete čo variť. Tak tu mám pre Vás chutnú náhradu a uvidíte že sa budete zalizovať a garantujem Vám, že si spravíte repete a zaspomínate si na prázdniny u babky.

5
porcií
50 minút
príprava
20/30 minút
na 180 °C

Suroviny

500 g
3 ks (podľa chuti a veľkosti
2 ks ( dva väčšie zemiaky)
1 ks
1/3 PL
Slaný koláč:
1 bal.
 (alebo tavený syrokrém, syr v črievku)
200 ml




Postup

  1. 1

    Najprv si ošúpeme zeleninku. Mrkvu nakrájame na kolieska a zemiaky na kocky. Šošovicu umyjeme a dáme variť do osolenej vody aj s pripravenou zeleninou.

  2. 2

    Kým sa polievočka začne variť, pripravíme si kvások na báleš. Do teplého mlieka s troškou cukru rozdrobíme droždie a necháme kvások na teplom mieste 5 minutiek oddýchnuť. Zatiaľ si vo vandlíku zmiešame suché suroviny na cesto - múku a soľ - pridáme nakysnutý kvások a vypracujeme nelepivé cesto, ktoré necháme nakysnúť na teplom mieste.

    Sladká šošovicová polievka a slaný syrový báleš (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Do hrnčeka alebo na panvicu dáme rozohriať masť a pridáme mletú červenú papriku, toľko aby ste vedeli spraviť zásmažku do polievky.

    Sladká šošovicová polievka a slaný syrový báleš (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Keď už sa polievka varí a šošovica a zelenina sú mäkké, pridáme zásmažku a povaríme asi 15 minút, občas premiešame. Ak treba dochutíme a môżeme ju vypnúť.

    Sladká šošovicová polievka a slaný syrový báleš (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Na kysnuté cesto roztlačíme na papierom na pečenie vystlaný plech a pekne ho prstami roztiahneme na veľkosť plechu.

    Sladká šošovicová polievka a slaný syrový báleš (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Prichádza na rad syr, ktorý dáme na cesto, rozotrieme a môžeme trosku do chutiť korením a dáme do rúry vyhriatej na 180 °C asi na 20 minút (podľa toho akú máte rúru).

    Sladká šošovicová polievka a slaný syrový báleš (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Polievočku naberieme, slaný koláč nakrájame a podávame spolu. Prajem Vám dobrú chuť a budem rada ak recept vyskúšate a necháte mi tu komentárik. Ďakujem Vaša Bubi

Diskusia k receptu

evanaaa
V č.3 asi chýba pri výrobe zápražky múka, je tam len masť a paprika.....šošvicu robievam, ale len omáčku, polievku som ešte nerobila, ani neviem prečo.....




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia