Paradajková polievka
Paradajková polievka

Voňavá paradajková polievka

janeg - fotkajaneg, 9. júla 2020
Voňavá paradajková polievka
Foto: janeg

Obľúbená klasika s čerstvými paradajkami a štipkou škorice.

5 minút
príprava
20 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 ks malá
1 PL
1 PL
280 g
3 ks veľké
3 ks
2 ks
štipka
1 1/2 PL
podľa chuti
podľa chuti
2 l
1 ČL
50 ml
podľa výberu
 nastrúhaný




Postup

  1. 1

    Cibuľu nakrájame na drobno a v hrnci opražíme na zmesi masla a oleja.

  2. 2

    Zalejeme vodou, rozmiešame v nej pretlak a pridáme rajčiny nakrájané na malé kocky a všetky koreniny. Varíme 10 minút, vyberieme bobkový list a klinčeky (odložíme ich) a rajčiny s cibuľou rozmixujeme.

  3. 3

    Vrátime späť bobkový list a klinčeky, prisypeme cestoviny a varíme, kým cestoviny nezmäknú. Potom vyberieme bobkový list a klinčeky.

  4. 4

    V miske rozmiešame škrob v smotane a zmes za stáleho miešania prilejeme do polievky. Necháme prejsť varom, podľa potreby ešte dochutíme.

  5. 5

    Servírujeme s nastrúhaným syrom.

Diskusia k receptu

dvorka
Viem si tú chuť polievky predstaviť. Ja varievam podľa mojej babičky ktorá dávala do polievky trochu strúhaného perníku na zahustenie. Keď nemám perník, tak dávam štipku škorice. Kvôli nezabudnuteľnej chuti.
evanaaa
Štipku škorice ja dávam do paradajkovej omáčky, vlastne do zásmažky, ktorú robím ako prvú, až potom, keď ju zalejem vodou, dávam pretlak...ale polievku som ešte nerobila, neviem, prečo?
haji
Mně by chutnalo, čím voňavější rajská, tím lepší. Nadělala jsi mi chutě s tvojí voňavou paradajkovou polievkou.
terinka55
Varím trošku ináč, ale to nič nemení na tom, že Tvoja polievka je určite veľmi chutná.
1x janeg
janeg
@terinka55 (9.7.2020 20:21)

Všetci máme svoje overené recepty, ku ktorým sa vraciame :)
mirop
robim podobne, skoricu davam, do tejto polievky patri, akuran nezahustujem ani zaprazkou ani skrobom, podla mna to nieje potrebne, robim z vlastnych nalozenych alebo kupenych plechovkovych paradajok
1x janeg
marienka44
Ja napicham klinceky do celej osupanej cibule a potom ich nemusim pracne lovit z polievky. Staci vybrat cibulu.
Rajciny si pridaal osupane? Lebo po mixovani mas peknu hladku polievku, gratulujem.
1x janeg
janeg
@marienka44 (10.7.2020 14:52)

Ja som cibuľku chcela nechať :) A rajčiny boli aj so šupou, asi mám dobrý mixér :D
1x mirop




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia