Ovocný zákusok
Ovocný zákusok

Piškótové rezy s ovocím fotorecept

olinecka - fotkaolinecka, 1. júla 2020
Piškótové rezy s ovocím (fotorecept)
Foto: olinecka

Rezy plné ovocia, ktoré potešia veľkých aj malých.

50 minút
príprava
20 minút
na 180 °C

Suroviny

Korpus:
5 ks
200 g
200 g
štipka
0,5 dcl
0,5 dcl vlažné
Krém:
700 ml
2 bal.
5-6 PL
štipka
200 g čerstvé
200 g (18 %)
Okrem toho:
1-2 bal.
podľa chuti
 na potretie korpusu (alebo lekvár)




Postup

  1. 1

    Suroviny na cesto.

    Piškótové rezy s ovocím (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Suroviny na krém, kyslá smotana je zatiaľ v chladničke.

    Piškótové rezy s ovocím (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Korpus: Vajíčka vyšľaháme s cukrom a štipkou soli do penista. Postupne pridávame striedavo vlažné mlieko a olej. Menší plech (35x25 cm) vyložíme papierom na pečenie a cesto rovnomerne rozotrieme. Rúru predhrejeme na 180 stupňov a pečieme 20 minút do zlatista. Po upečení necháme korpus vychladnúť.

    Piškótové rezy s ovocím (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Krém: V troche mlieka rozmiešame pudingové prášky. Zvyšok mlieka dáme variť s cukrom a štipkou soli, pridáme v mlieku rozmiešaný prášok a uvaríme hustý puding. Do pudingu za horúca vmiešame maslo pokrájané na menšie kúsky a kyslú smotanu po malých častiach.

    Piškótové rezy s ovocím (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Krém zakryjeme fóliou na potraviny a necháme trocha vychladnúť.

    Piškótové rezy s ovocím (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Z upečeného korpusu stiahneme papier na pečenie, boky upravíme a potrieme džemom. Následne potrieme krémom.

    Piškótové rezy s ovocím (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Na krém poukladáme ovocie podľa sezóny. Dáme do chladničky stuhnúť. Podľa návodu na obale pripravíme želatínu a nanesieme na ovocie. Odložíme do chladničky stuhnúť. Pred podávaním pokrájame na rezy.

    Piškótové rezy s ovocím (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu

haji
@mata3636 (1.7.2020 13:39)
Velmi trefný koment!
@olinecka pěkný recept, suroviny, postup i fotečky! Krásná práce, jsi šikulka! Už jsem i u nás objevila tento puding, ještě jsem neochutnala. Díky za sdílení, hezký večer!
skotova
Ovocné koláče mám moc ráda. Loni jsem se mazlila s rybízovým koláčem s želatinou. Želatina zůstala tekoucí. Tak mě to rozčílilo, že milý koláček putoval do popelnice. Švagrová mi potvrdila, že jí také želatina nefungovala. Letos se o něj pokusím znovu.
olinecka
@skotova (2.7.2020 14:40)

Môžeš urobiť želatínu na koláč aj zo zlatého klasu. Podľa toho, akú chceš farebnú. Môžeš do džúsu jahodovu alebo pomarančovu no keď číru tak to neporadím. Ani ja som nebola spokojná s mojím výsledkom, pozdravujem.
1x haji
haji
@olinecka (2.7.2020 17:29)
Kde je problém s tou želatinou? Nefunguje? Tyjo, pořád šachují se surovinami a pak se jeden diví. Dlouho jsem nepoužívala, tak houby vím.
skotova
@olinecka (2.7.2020 17:29)
Děkuji za pozdravení. Já jsem si letos koupila želírovací přípravek od firmy Haas. Ten Dr.O... už mi do kuchyně nesmí. A s tím Zlatým klasem to také není špatný nápad.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia