Nepečený zákusok
Nepečený zákusok

Nepečený dezert - variácia na krémeš

lacnylaci - bez fotkylacnylaci, 25. júna 2020

Výborný nepečený dezert, ktorý chutí naozaj každému, rýchlo pripravený a ešte rýchlejšie zjedený.

4
porcie
10 minút
príprava

Suroviny

500 g
10 PL
1 bal.
1 bal.
50 g
1 l
500 ml
1 bal.
20 g




Postup

  1. 1

    Na plech uložíme polovicu pufovaných chlebíčkov, polejeme polovicou rumu.

  2. 2

    Z mlieka, kryštálového a vanilínového cukru a Zlatého klasu uvaríme puding, ktorý nalejeme na chlebíčky.

  3. 3

    Smotanu na šľahanie vyšľaháme so Smetafixom a šľahačku navrstvíme na puding.

  4. 4

    Na rodiaci sa dezert poukladáme druhú polovicu pufovaných chlebíčkov, ktoré znovu polejeme zvyškom rumu.

  5. 5

    Čokoládu roztopíme a polejeme dezert. Dobrú chuť.

Diskusia k receptu

haji
Přijde mi to nereálné. 1 litr mléka a 1 Zlatý klas, to bude tekutéé. Pufované chlebíčky, byť s krémem, si neumím představit. Keksíky BB, Lotusky apod. s krémem jdou k sobě, ale extrudované chlebíčky... hmm
drajan
Nakoľko mi chýba fantázia pri tomto recepte, rada by som videla fotku, pretože si to fakt akosi neviem predstaviť. Ocenila by som, keby autor receptu pridal aj foto.
drajan
@haji (25.6.2020 20:09)

no, ani mne sa nezdá, žeby z litra mlieka a jedného zlatého klasu bol krém...
martakv
@haji (25.6.2020 20:09)
možno je to celé len recesia, keďže autor je "lacnylaci" :-). A možno má na mysli 1 bal., v ktorom sú 3 sáčky Zlatého klasu. Tak by z toho už mohol byť krém, aj keď potom už asi trochu tuhý. Asi by bolo dobré, keby autor upresnil popis. A foto by sa naozaj zišlo. A k tej pufovanej ryži - poznám jeden recept, kde sa dáva do cesta, ale nikdy som nič také nejedla a upiecť to nemám odvahu :-)
viera1
@drajan (26.6.2020 13:24)

Autor zabudol napísať gramáž,pretože existuje Dr. Oetker Zlatý klas Krémový prášok na prípravu vanilkových krémov a plniek 200 g a to je na 1-1,25l mlieka ☺




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia