Slivkový zákusok
Slivkový zákusok

Makovo-slivkové rezy fotorecept

izabella929 - fotkaizabella929, 13. júna 2020

Keď mi zostanú zaváraniny z predošlého roka, využijem ich do zákuskov týmto spôsobom. Veľmi jednoduchy a skvelý zakusok.

20
porcií
40 minút
príprava
12 minút
na 180 °C

Suroviny

Maková piškóta:
6 ks
6 PL
6 PL
6 PL celý
1 KL
štipka
Plnka:
750 ml
1 bal.
Šľahačka navrch:
300 ml (33 %)
1 bal.
1 PL




Postup

  1. 1

    Celé vajcia s cukrom som vymiešala do peny.

    Makovo-slivkové rezy (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Múku, prášok do pečiva, sódu a celý mak som zmiešala a preosiala do cesta, potom opatrne vmiešala vareškou.

    Makovo-slivkové rezy (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Plech 27x37 cm som vystlala papierom na pečenie, cesto som vyliala a upravila. Rúru som nechala vyhriať na 180 stupňov a piekol sa 12 min. Upečený korpus som nechala chladiť na mriežke.

    Makovo-slivkové rezy (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Pripravila som zavárané slivky.

    Makovo-slivkové rezy (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Nálev zo sliviek som preliala do misy a vmiešala som do neho Zlatý klas.

    Makovo-slivkové rezy (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Slivky som dala do rajnice a priliala som tekutinu so Zlatým klasom a uvarila na hustú hmotu.

    Makovo-slivkové rezy (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Korpus som preložila na podnos a ešte horúcou slivkovou hmotou som najprv korpus natrela na tenko.

    Makovo-slivkové rezy (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Keď tenká vrstva stuhla, postupne som pridávala aj ďalšie časti slivkovej hmoty a napokon som to pekne zarovnala. Nechala som na stole všetko vychladnúť, až potom som koláč uložila do chladničky na 3 hodiny. Pokiaľ by vám za ten čas hmota nestuhla, nechajte ju v chladničke aj dlhšie.

    Makovo-slivkové rezy (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Keď mám hmotu stuhnutú a koláč je úplne vychladený, pripravím šľahačku a natriem ju na koláč a nechám v chladničke do druhého dňa. Ale po dvoch hodinách už môžete koláč nakrájať. Ja vždy necham poriadne vychladiť a stuhnúť.

    Makovo-slivkové rezy (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Krájam ho horúcim mokrým nožom na rezy. Môžte ich posypať celým makom alebo strúhanou čokoládou. Podobne môžte použiť akékoľvek ovocie, ktoré máte radi. Prajem vám dobrú chuť.

    Makovo-slivkové rezy (fotorecept) - obrázok 10

Diskusia k receptu

haji
Mně by určitě chutnalo, kombinace maku a sliviek nikdy nezklame. Pěký recept, detailní postup i fota. Rezom sluší i nový podnos i "fousaté karafiáty", může být neděle. Milá Izi, děkuji za sdílení a přeji Požehnanou neděli a pohodový zbytek soboty!
izabella929
@haji (13.6.2020 11:29)

Milá @haji ,,,teším sa že sa ti páčia tieto jednoduché rezy...ja sa pri takýchto zakuskoch nudím ...) Ale občas aj také jednoduché treba ,hlavne keď potrebujem minút vlaňajšie zásoby...ďakujem veľmi pekne za tvoj komentár...nádherný víkend...


haji
@izabella929 (13.6.2020 12:05)
Izi, moc děkuji za fotečky, máš nádherné kosatce, škoda že internet nepřenáší vůni!
terinka55
Všetky chvály a superlatívy boli povedané. A ja súhlasím. Pochvala Ti právom patrí.
martamm
Tie budu skvele, vyborna kombinacia surovin, putuju do mojej KK :))))
evia
Prášok do pečiva s vinným kameňom nepoznám, ani som o takom nepočula . Kde sa dá kúpiť?
komar
Zijem na konci sveta, mak sa mi podarilo do krajiny prepašovať ale neviem čo je Zlatý klas a čím by sa dal nahradiť ? Prosím o pomoc. Ďakujem.
elenas
Pekná kombinácia, krásne a určite chutné.
izabella929
@komar (15.6.2020 12:00)

Namiesto zlatého klasu môžeš použiť vanilkový puding je to troška podobne....veľa šťastia v pečeni...
cesminaz
Zaujímavý zákusok s tým kompótom :-) ale verím že je velmi chutný!
izabella929
@cesminaz (16.6.2020 15:20)

Moja milá cesminka boli výborné ,cesto krehké a tie slivky veru nemali chybu...ďakujem ti pekne za komentár.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia