Vajíčková polievka
Vajíčková polievka

Vajíčková polievka na mamin spôsob

saymona - fotkasaymona, 6. júna 2020
Vajíčková polievka na mamin spôsob
Foto: saymona

Keď som bola malá, nemali sme peňazí nazvyš a tak nám mamina robila túto rýchlu polievku. Jedávala som ju spolu s rožkom. Zahriala a Zobraziť celý popisKeď som bola malá, nemali sme peňazí nazvyš a tak nám mamina robila túto rýchlu polievku. Jedávala som ju spolu s rožkom. Zahriala a zasýtila.

5 minút
príprava
20 minút
tepelná úprava

Suroviny

2 PL
 (alebo masť)
1/2 ČL
1/2 ČL
1 kocka (masox)
4 ks
2 ks




Postup

  1. 1

    Na rozohriatom oleji opražím múku. Do zápražky pridám rascu, mletú papriku, chvíľku osmahnem a zalejem teplou vodou. Pridám soľ, korenie a masox (toto je jediná polievka, kde používam bujón, ak ho nechcete použiť, použite vývar, každý má rád niečo iné a mne to chutí najviac takto).

  2. 2

    Povarím 10 minút a pridám zemiaky nakrájané ne kocky. Keď sú zemiaky uvarené, do polievky za stáleho miešania pridáme rozšľahané vajíčka.

  3. 3

    Niekedy si nechám celé žĺtky a uvarím ich vcelku v polievke a rozmixujem iba bielky. Dobrú chuť.

Diskusia k receptu

saymona
@rolfynka (7.6.2020 16:22) ja robim kolo s 2 l. A vyjde stoho 4-5 porcii podla jedakov. Dufam ze bude chutit ;)

sovka62
U nas sa vola zaprazena polievka. Bola bez zemiakov a mama casto zaprazku zaliala vodou, v ktojej sa varili zemiaky, ci halusky, alebo rezance. To nebolo o peniazoch, ja som z povojnovej generacie a vtedy sa potravinami neplytvalo.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia