Fánky

lyly332 - fotkalyly332, 4. júna 2020
Fánky
Foto: lyly332

Takže, rozhodla som sa vyskúšať fánky, nakoľko som ich nikdy nejedla ani nikdy nerobila. Robila som rôzne tvary, pásiky, štvorčeky a nakoniec aj šišky :) Ak Zobraziť celý popisTakže, rozhodla som sa vyskúšať fánky, nakoľko som ich nikdy nejedla ani nikdy nerobila. Robila som rôzne tvary, pásiky, štvorčeky a nakoniec aj šišky :) Ak mám byť úprimná a ohodnotiť svoj recept, tak na to, že som to robila prvýkrát, tak sa to dalo :)

20 minút
príprava

Suroviny

3 ks
2 hrnčeky
1 hrnček
1 bal.
 nastrúhaná
Na vyprážanie:
Na posypanie:




Postup

  1. 1

    Všetky suroviny zmiešame dokopy a spracujeme cesto. Z cesta na pracovnej doske tvarujeme fánky, šišky, štvorce, čo len chcete :)

  2. 2

    V hlbšej panvici alebo hrnci zohrejeme olej, v ktorom kúsky cesta vypražíme dozlatista.

  3. 3

    Hotové posypeme práškovým cukrom. Dobrú chuť :)

Diskusia k receptu

marienka44
Pri vyprážaní treba fánky otočiť? Nie je napísané a neskúsené gazdinky to nevedia.

Ja som dnes urobila šišky, aby som si doplnila zbieraný použitý olej. Dnes je akcia u nás, že za 1 l pouzitého kuch. oleja dostaneme 1 l octu. :-)
3stan
nechyba ti tam soda bikarbona ? alebo niečo podobne ??? ja fanky teda take podobne rýchle bez kysnutia poznam alebo kysla smotana či tvaroh , niečo čo to nadvihne ??
3stan
nechyba ti tam soda bikarbona ? alebo niečo podobne ??? ja fanky teda take podobne rýchle bez kysnutia poznam alebo kysla smotana či tvaroh , niečo čo to nadvihne ??




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia