Focaccia v mojom prevedení fotorecept

sonulienka - fotkasonulienka, 2. júna 2020

Dáte si s nami na večeru?

15 minút
príprava
25-30 minút
na 220 °C

Suroviny

Cesto:
630 g
30 g
2 ČL
2 ČL
400 ml vlažná
60 ml
Na potretie:
60 ml
2 PL
Na posypanie:
Na ozdobu:




Postup

  1. 1

    Tu sú suroviny.

    Focaccia v mojom prevedení (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Urobíme si tradične kvások - droždie, 100 ml vlažnej vody a 2 ČL cukru spolu zmiešame a necháme vzísť kvások. Múku si preosejeme, pridáme 2 ČL soli, 300 ml vlažnej vody, ktorá nám ostala a 60 ml olivového oleja. Dobre vypracujeme cesto.

    Focaccia v mojom prevedení (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Vypracované cesto vložíme do väčšej nádoby, ktorú sme si pred tým dobre potreli olivovým olejom. Cesto popretáčame, aby sme mali naolejovaný aj vrch cesta. Zakryjeme potravinárskou fóliou a necháme 1 hodinu kysnúť.

    Focaccia v mojom prevedení (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Cesto nakysnuté.

    Focaccia v mojom prevedení (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Pracovnú dosku natrieme olivovým olejom a preložíme naň cesto, ktoré rukou povystierame a preložíme z hora do stredu, z dola do stredu a sprava do stredu a na koniec zľava do stredu, teda na obálku. Toto ihneď zopakujeme ešte raz a znovu vložíme do nádoby, zakryjeme potravinárskou fóliou a necháme 30 minút kysnúť.

    Focaccia v mojom prevedení (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Cesto nakysnuté.

    Focaccia v mojom prevedení (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Plech 30 x 40 cm si natrieme tiež olivovým olejom a cesto naň rukami povystierame.

    Focaccia v mojom prevedení (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Cesto zakryjeme potravinárskou fóliou a necháme na plechu ešte ďalších 30 minúť kysnúť.

    Focaccia v mojom prevedení (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Medzi tým si zapneme rúru na 220 stupňov. 60 ml olivového oleja zmiešame s 2 PL vody, dobre premiešame, aby sme mali pripravené na potieranie cesta.

    Focaccia v mojom prevedení (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Keď je cesto nakysnuté, urobíme doň prstami dierky, posolíme hrubozrnnou soľou a pokvapkáme pripraveným olivovým olejom. Ja som ešte trochu aj ozdobila. Toto zdobenie som našla na nete od jednej šikovnej žienky a nedalo mi nevyskúšať a takto to vypadalo po zdobení. Vložila som do rúry a piekla 25 minút. Ale sledujte si svoju rúru, môže sa piecť 25-30 minút.

    Focaccia v mojom prevedení (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    No a tu je už upečené.

    Focaccia v mojom prevedení (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    A tu už koštujeme.

    Focaccia v mojom prevedení (fotorecept) - obrázok 12

Diskusia k receptu

evusik
focacciu milujem a aj pečiem dosť často ale len tak jednoducho s cesnakom a bylinkami... ty si ju vyzdobila fantasticky, je moc krásna :-) ja som takto zdobila špargľový koláč
drajan
Veď to je "hriech" zjesť... obrazy sa predsa nejedia, cha cha . palec hore!
2x haji a sumec




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia