Syrové krekry
Syrové krekry

Syrové krekry fotorecept

sonulienka - fotkasonulienka, 27. mája 2020

Čo tak večer pri televízore pochrumkávať?

10 minút
príprava
10-12 minút
na 250 °C

Suroviny





Postup

  1. 1

    Syr použijeme aký doma máme, na tom nezáleží. Ako vidíte, sú to len zbytky syra.

    Syrové krekry (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Na plech vyložený papierom na pečenie nastrúhame kôpky syra, ktoré rozprestrieme do tvaru koliesok. Vypadá to asi takto.

    Syrové krekry (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Rúru som si predhriala na 250 stupňov a piekla 10-12 minút. Sledujte si, aby Vám neprihoreli. No a hotovo.

    Syrové krekry (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Môžete chrumkať samotné alebo s vínkom, kto ako chce.

    Syrové krekry (fotorecept) - obrázok 4

Diskusia k receptu

kvakac
Veľmi dobrý nápad. No už to vidím, že budem musieť mať veľa zbytkov syra, aby ich bola poriadna kopa. Budem to musieť robiť, keď nebude rodina doma, lebo ani neochutnám a zmiznú.
sonulienka
@haji (27.5.2020 09:41)

Aj u nás tak ako píšeš zvykneme si len odkrojiť ale občas urobím aj takto kedy ako sa mi chce. Ale toto je také zaujímavejšie a chrumkavejšie.
sonulienka
@altyn (27.5.2020 11:13)

Skús myslím, že by to nemalo vadiť vyskúšaj na jedno koliesko ja som to ešte neskúšala ale dala si mi dobrý typ - vyskúšam alebo ak skorej vyskúšaš daj mi vedieť.
zolik
Robim na tento sposob kosicky. Hned po upeceni syrove placky polozim na misky otocene hore dnom. Po stuhnuti mam kosicek, ktory sa da plnit vsetkym moznym. Je to velmi efektne.
sonulienka
@zolik (27.5.2020 23:24)

Ale to ešte musí byť mäkšie teda myslím menej piecť lebo tieto moje by sa už nedali prispôsobiť. Ale je to dobrý nápad. Asi vyskúšam. Ďakujem za nápad.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia