Domáce rožky
Domáce rožky

Chrumkavé domáce rožky s rascou fotorecept

izabella929 - fotkaizabella929, 19. mája 2020
Chrumkavé domáce rožky s rascou (fotorecept)
Foto: Izabella929

Upiekla som na raňajky jednoduché domáce rožky posypané rascou.

20
porcií
80 minút
príprava
22 minút
na 200/180 °C

Suroviny

350 g
120 g (Gyermelyi)
30 G
30 g
1 PL
1 bal.
1 KL
350 ml vlažná
2 KL
Na potretie:
Na posypanie:




Postup

  1. 1

    Pripravila som si kvások - vo vlažnej vode som rozmiešala sušené droždie a pridala som len malú lyžičku cukru.

    Chrumkavé domáce rožky s rascou (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Do misy som dala soľ a preosiala všetky múky. Teraz som kúpila hladkú múku na kváskovanie a zohnala som aj hladkú chlebovú múku Gyermelyi z Maďarska. Do cesta chlebového i pešivového vždy pridávam trošku hrubej múky a aj špaldovú. Chlieb i pečivo je chutnejšie. K múčnej zmesi som pridala vykysnutý kvások a ručne som vymiesila cesto. Napokon som pridala olej a ešte premiesila.

    Chrumkavé domáce rožky s rascou (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Vymiesené cesto som poprášila múkou, zakryla kuchynskou utierkou a nechala cesto vykysnúť.

    Chrumkavé domáce rožky s rascou (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Cesto za 45 minút krásne vykyslo.

    Chrumkavé domáce rožky s rascou (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Vyložila som ho na múkou posypanú plochu a odkrajovala som z neho 50 g kúsky (vážila som).

    Chrumkavé domáce rožky s rascou (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Všetky bochníky som ešte premiesila.

    Chrumkavé domáce rožky s rascou (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Z bochníkov som vaľkala trojuholníky - takto nejak alebo ešte aj krajšie ako tento.

    Chrumkavé domáce rožky s rascou (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Každý trojuholník cesta som zrolovala a ohla do tvaru rožteka.

    Chrumkavé domáce rožky s rascou (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Rožky som uložila na dva plechy, potrela som ich mliekom a posypala celou rascou.

    Chrumkavé domáce rožky s rascou (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Rúru s ventilátorom som nechala vyhriať na 200 °C, vložila som oba plechy a po 7 minútach som znížila teplotu na 180 °C a dopiekla ešte 15 minút.

    Chrumkavé domáce rožky s rascou (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    Upečené chrumkavé rožky som nechala chladiť na mriežke.

    Chrumkavé domáce rožky s rascou (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    A aj v reze. Prajem vám dobrú chuť.

    Chrumkavé domáce rožky s rascou (fotorecept) - obrázok 12

Diskusia k receptu

haji
Další chrumkavý receptík, tentokrát chrumkavé rožky, krásná práce, milá Izi, aj fotečky! Obdivuji krásně smotané těsto, upečení dozlatova a o chrumkavosti a chuti tvých rožkov si nechám zdát... hmmm
izabella929
@haji (20.5.2020 07:39)

Milá moja @haji teším sa že sa ti páči pecivko a iste by ti chutili,,,tak keď som ich vybrala z rúry to bola vôňa ako v pekárni a veru ani natierať ich nebolo treba chutili perfektne aj nasucho...mám rada všetko chrumkavé takže som si taraz prišla na svoje...pekný deň a dakujem pekne za komentár...
terinka55
Vyzerajú veľmi pekne. V sobotu upečiem podľa Teba. Tvoje recepty sú aj so zárukou :-)
Ďakujem pekne.
farbuska
Rožky vyzerajú veľmi pekne. Láka ma to niekedy skúsiť, aj keď ja som na pečenie skôr "ľavá".
45678
@Izka krásne, chutné rožteky si upiekla, nedá mi, vyskúšať :-) a pozerám, že celkom dosť ks vyslo
45678
@Izka krásne, chutné rožteky si upiekla, nedá mi, vyskúšať :-) a pozerám, že celkom dosť ks vyslo
izabella929
@farbuska (20.5.2020 17:15)

Dlho som tiež nepiekla chlieb a pečivo ,ale teraz som znovu zacala a už to aj vyzerá ako chlieb a pečivo...ďakujem pekne za komentár...


kimlo
Tak mi to nedalo a hneď som vyskúšal. Jediný rozdiel je že som pouzil čerstvé drozdie a robil z polovičnej dávky. Vyšlo mi 10 minirohlíkov, takze ako banketky ktoré sa predávali vo vychytených lahodkarstvach pri predajniach Eso. Chuťovo veľmi dobré, na vrchu chrumkavé, striedka mäkkučká, ideálne na pohostenie alebo k natierkam. Ďakujem za recept, určite ho ešte budem robiť.


izabella929
@kimlo (20.5.2020 19:36)

Ďakujem pekne za vyskúšanie receptu...som rada že chutili a presne také chrumkavé boli aj moje...ďakujem pekne za komentár aj foto...




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia