Bazové sladidlo
Bazové sladidlo

Bazové sladidlo fotorecept

heda3 - bez fotkyheda3, 20. mája 2020
Bazové sladidlo (fotorecept)
Foto: heda3

Bazové sladidlo.

20 minút
príprava

Suroviny

50 ks
2 l
3 ks
3 ks
2 kg




Postup

  1. 1

    Do hrnca dáme bazové kvety, vodu, 2 pomaranče a 2 citróny nakrájané na kolieska, šťavu z 1 pomaranča a 1 citróna. Všetko spolu 20 minút povaríme a necháme odležať 24 hodín.

    Bazové sladidlo (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Potom tekutinu precedíme cez husté sitko, pridáme do nej cukor a varíme 2 - 2,5 hodiny.

    Bazové sladidlo (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Po dovarení nalejeme do umytých pohárikov, uzavrieme a poháriky prevrátime hore dnom. Necháme vychladnúť.

    Bazové sladidlo (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Chuťovo je to skôr pomaranč s bazou, ako citrón. Záleží od veľkosti pomarančov.

Diskusia k receptu

tomeska
Dobrý nápad, len by ma zaujímalo, aké by to bolo so sladidlom.- xylovit , xylitol ...
fialka49
Používa sa ako džem alebo ako "pečený čaj"? Postup: zmes sa varí 2 až 2,5 hodiny. Konečný výrobok bude džem? Aj keď v názve je sladidlo? Bazové želé robím podobným spôsobom, je vynikajúce na pečivo s maslom.
1x heda3
heda3
@fialka49 (21.5.2020 13:29)

Používa sa do čaju ako med, ale keďže tu bola téma, že MED je produktom včiel, tak som nechcela dráždiť a napísala som sladidlo.
haji
Bezový sirup. Jen ho nevařím tak dlouho. Velká dobrota.
mirop
tu je to predovsetkym cukor (2 kg), myslim si, ze dokazem aj nadalej bez takhoto sladidla zit
paces
Ale toto NIE JE bazové sladidlo! Toto je obyčajný cukor s bazovou arómou! Diabetici sa mu fakt potešia...




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia