Trojfarebný kysnutý koláč
Trojfarebný kysnutý koláč

Kysnutý trojfarebný koláč

kukurica - fotkakukurica, 17. mája 2020
Kysnutý trojfarebný koláč
Foto: Kukurica

Recept som dostala od známej, ktorá kváskuje. Na kváskovanie nemám dosť času, tak som si recept upravila. Nám veľmi chutil aj s droždím :-)

4
porcie
60 minút
príprava
35 minút
na 170 °C

Suroviny

1 kocka
500 g
250 ml
100 g
1 ČL
6 g
60 g
1 bal.
Kakaová časť:
20 g
1 ČL
trochu (aby sa dala urobiť kašička)
Kávová časť:
20 g (instantný kávovinový nápoj)
1 ČL
trochu (aby sa dala urobiť kašička)
Na potretie:
1 ks




Postup

  1. 1

    Vlažné mlieko, troška cukru a droždie zmiešame a necháme vzísť kvások.

  2. 2

    Zvyšné suroviny dáme do misy, pridáme kvások a vymiesime vláčne nelepivé cesto. Ak treba, pridáme ešte trochu mlieka.

  3. 3

    Cesto rozdelíme na 3 časti. Prvú časť necháme svetlú. Do druhej časti cesta zapracujeme kašičku pripravenú zmiešaním kakaa, medu a trošky mlieka. Do tretej časti cesta zapracujeme kašičku z Cara, medu a trošky mlieka. Všetky 3 bochníky zakryjeme a necháme nakysnúť.

  4. 4

    Všetky 3 časti rozvaľkáme na pláty s hrúbkou asi 3 mm a poukladáme ich na seba. Opäť rozvaľkáme asi na hrúbku 5 mm a zrolujeme do rolády. Roládu nakrájame na 1,5 cm kolieska, ktoré ukladáme tesne k sebe (viď titulný obr. ) na papierom vyložený plech. Necháme nakysnúť, potom potrieme rozmiešaným žĺtkom. Pečieme pri teplote 170 °C cca 35 minút.

    Kysnutý trojfarebný koláč - obrázok 4
  5. 5

    Koláč som krájala šikmo. Výborné je k nemu mlieko či kakao.

    Kysnutý trojfarebný koláč - obrázok 5

Diskusia k receptu

violeta
Tiež som ho vyskúšala. Mám trocha iný recept, robila som z kvásku. Prvý deň bol fantasticky jemnučký, ako vata, ale na druhý deň nič moc.






SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia