Mrkvová polievka
Mrkvová polievka

Najexotickejšia mrkvičková polievka

ponozky123 - bez fotkyponozky123, 17. mája 2020

Tento recept nie je úplne môj výtvor, ale nechala som sa inšpirovať a pretvorila som si ho tak ako mi chutí. :)
Zdroj: Pripravené podľa Romana Paulusa

4
porcie
60 minút
príprava

Suroviny

2 ks
150 ml
2 cm
2 PL (alebo maslo)
4 PL
1/4 ks
300 ml
1 PL
 strúhaný
podľa chuti




Postup

  1. 1

    Na oleji (masle) minútku orestujeme zázvor nakrájaný na malé kúsky a potom k nemu pridáme aj pokrájanú cibuľu.

  2. 2

    Potom pridáme vývar a jednu nakrájanú mrkvu (môžme pridať aj zemiak na zahustenie) a necháme povariť, kým mrkva nezmäkne. Polievku ochutíme soľou, korením, kurkumou, bazalkou. Medzitým dáme variť do ďalšieho hrnca hrášok.

  3. 3

    Tesne pred dovarením polievky do nej pridáme smotanu na varenie. Po chvíli stiahneme z ohňa a všetko dobre rozmixujeme spolu s lyžicou zmäknutého masla.

  4. 4

    Druhú mrkvu nakrájanú na kúsky orestujeme a zalejeme octom a necháme ju ešte zmäknúť.

  5. 5

    Polievku servírujeme s mrkvou nakladanou v octe, strúhaným syrom, hráškom a kvapkami smotany. Dozdobíme lístkom špenátu alebo vňaťkou.

Diskusia k receptu

haji
Pěkný recept.
Neumím si vysvětlit, proč mi nevzalo koment k této polévce 17.5. a také dnes19.5. v 11.20 hod. Nepropsalo nikam, ani pod recept ani do souhrnu komentů.
Teď ve 12.30 jsem vyzkoušela další pokus. Konečně vzalo po recept i do souhrnu. Se dějí věci. Nestalo se mi to prvně.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia