Rybací šalát
Rybací šalát

Lahôdkové rezy v kyslej smotane fotorecept

kvakac - fotkakvakac, 12. mája 2020
Lahôdkové rezy v kyslej smotane (fotorecept)
Foto: kvakac

Použite marinované sleďové ryby. Nemusí byť vždy majonéza, stačí aj kyslá smotana, aby si to mohli aj dámy vychutnávať.

5 - 6
porcií
10 minút
príprava

Suroviny

1000 g (marinované sleďové ryby)
375 g
2 - 3 PL
2 PL (Hellmanns)
2 PL
1 PL
1 PL
1 PL
1 KL




Postup

  1. 1

    Ja som použil tieto ryby, ale môžete použiť aj iné. Celý obsah nalejeme do sitka, nech pôvodný nálev odtečie. Potom použijeme ryby, ktoré krájame na 2 cm kusy. Cibule použijeme asi polovicu z celkového množstva. Tú nemusíme krájať, v týchto rezoch je pokrájaná na jemno.

    Lahôdkové rezy v kyslej smotane (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Všetky napísane suroviny dáme do misy.

    Lahôdkové rezy v kyslej smotane (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Všetko zmiešame a dáme do skla na osem a viac hodín odležať v chlade.

    Lahôdkové rezy v kyslej smotane (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    A môžeme konzumovať. Najlepšie toto ostro-kyslé jedlo vychutnáte po nejakej oslave. Je to vyprošťovák vhodný aj pre dámičky. Pre mňa ešte plus čili omáčka.

    Lahôdkové rezy v kyslej smotane (fotorecept) - obrázok 4

Diskusia k receptu

používateľ nemá avatar
123
123
vyzerá to ako naozaj dobrý "vyprošťovák" , ale je to super, len keby mi to mal niekto urobiť... , ale ako v jednej českej rozprávke : ja sám, ja sám...
kvakac
@123 (12.5.2020 13:16)

Vďaka za koment. Asi som zaspal deň, to malo isť po dni matiek. Po oslavách ak by niektorá potrebovala liečbu. Len by som rád vedel, koľko žien má odvahu priznať, že ľúbi kyslý rybací šalát.
používateľ nemá avatar
123
123
@kvakac (12.5.2020 17:20)

no, liečbu som nepotrebovala, ... vtipné, držky nemusím, ale "kvašáky" a kyslé rybky sú moje...
2x kvakac a haji
zolik
Az som sa pozastavila, ze @kvakac a sladky recept? Nechala som sa nachytat;-)
Vyborny zakusok. Kvakacsky,poopicny!
2x haji a kvakac
haji
Jsem tady a obouruč se hlásím, že miluju ryby, zvláště kyselé a všechny možné druhy kombinací z nich!! Mno a je mi jasné, že do oslovení "dámičky", milý @kvakac , počítáš i mě. Kombinace s kyslou smetanou je super! Nejen kaloricky, ale i pro trávení. Jasné, že s majonézou je víc chuti, ale - žaludek, střeva a bříško - žijí svým životem.
Pro mě super recept. Vyprošťovák to může být klidně i nervový. Kyslá ryba vyléčí i nervy v kýblu. Mám vyzkoušeno. Název, že rezy, je fikaný! Recept jako malovaný, suroviny osvěžující a fotečky samy léčí. Krásná práce! Děkuji za inspiraci.
P.S. Plave mi klávesnice...
1x kvakac
kvakac
@zolik (12.5.2020 20:42)

Vďaka za koment. Pre mňa sú kyslé ryby ako pre niekoho zákusok. Všetko kysele mám veľmi rád.
1x haji
kvakac
@haji (13.5.2020 09:37)

Vďaka za koment. Zato že máš radá takéto ryby tak ťa beriem do partie. Z môjho okolia poznám veľa žien čo ohŕňajú nos nad takýmito rybami. Ja neviem čí mám malo kyseliny, alebo čo mne niekedy strašne chutí kysele. Vtedy si nakrájam čerstvú cibuľu osolím a zalejem octom a vodou, nechám postať. Potom omastený chleba a pochúťka je hotová.
haji
@kvakac (13.5.2020 10:25)
Ja k takejto okyslenej cibuli potrebujem dobrú prasiatkovú tlačenku. S čerstvým chlebíkom, hmm Jednou za čas si tento luxus dovolím.
kvakac
@haji (13.5.2020 14:41)

A čo tak si dať aj takéto mäso k tej cibuli.


haji
@kvakac 14.5.2020 8:14
Super, beru! Mám trocha jarnej naťovej cibulky, mixla bych to s klasickou cibulou, dobrý octík, troška vody, pepře, hmm Jsi zlatý a provokatér, vidím, že máš domácí tlačenku! Opět mi plave klávesnice. Děkuji, umíš se podělit!!
1x kvakac
sracz
To môžem a nielen po"ťažkom" dni, no určite to patrí na véééšký stôl pre "marijáš_party"!
1x kvakac




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia