Kuracie stehná
Kuracie stehná

Kuracie stehná v cestíčku fotorecept

kvakac - fotkakvakac, 7. mája 2020
Kuracie stehná v cestíčku (fotorecept)
Foto: kvakac

Tentoraz s broskyňovou príchuťou. Túto chuť majú deti veľmi v obľube.

4
porcie
10 minút
príprava
40 minút
na 180 °C

Suroviny

4 ks celé
200 ml
1 ks
Na cestíčko:
4 PL
3 PL
2 ks
1/2 KL
1/2 KL
Na smaženie:




Postup

  1. 1

    Suroviny na cestíčko zmiešame, necháme postať. Hustotu cestíčka regulujeme mliekom. Kuracie stehná dobre osušíme a následne osolíme. Potom stehná namáčame do cestíčka a osmažíme na horúcom oleji dočervena.

    Kuracie stehná v cestíčku (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Smažené stehná ukladáme na hlbší plech, nech naň olej zo smaženia odkvapká. Podlejeme nálevom z broskyňového kompótu, v ktorom sme rozmixovali aj jednu broskyňu. Prikryjeme alobalom a dáme do rúry pri teplote 180 °C na 30 minút.

    Kuracie stehná v cestíčku (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Po tej dobe je mäso dobre prepečené a mäkučké. Nejakú prílohu k tomu a chutný obed alebo večeru máte hotovú.

    Kuracie stehná v cestíčku (fotorecept) - obrázok 3

Diskusia k receptu

kvakac
@terinka55 (7.5.2020 19:21)

Vďaka za koment. To mäso boli podstate štvrte. Tie konce som odrezal na polievku a ostali stehna. Stehna keď sa vysmážajú pri kosti zostávajú nedopečené a takýmto robením sú pekne urobene a veľmi chutné.
kvakac
@haji (7.5.2020 22:26)

Vďaka za koment. Asi viem v čom je odvážny, keď som robil na Morave tak nevedeli pochopiť že jem rezne z ryžou a kompótom. Vraj k rezňom len zemiaky.
kvakac
@marienka44 (8.5.2020 12:58)

Vďaka za koment. Ta koža je vec názoru a chute jedinca. Ja osobne keď to stehno smažím a potom pečiem tak ju nechám. Chcem mať totiž stehno kuracie šťavnaté a nie suché.
nephilim
@kvakac Nie som Moravienda. Rezeň s ryžou som prvýkrát spoznala v BA. Nepochopiteľná kombinácia. V Nemecku rezeň+halušky. No cement. Mäso na sladkastom "podmze"? Beriem. Ale bez ryže. Hoci teraz môžem iba snívať.

2x kvakac a haji
haji
@kvakac (8.5.2020 06:18)
Rýži jako přílohu k těmto stehnám dám v pohodě, hůř to mám s broskyňou... K té Moravě: je tu plno divů. Například vyprážaný rezeň s ryžou - to bych nezvládla. Vyprážaný rezeň s koprovkou a nebo rajskou, knedla. Amen Maria...
Já miluju rýži jako přílohu. Zpravidla čistou. Rizoto je můj třídní nepřítel. Nedejbůh mokré italské!! Rýže v polévce, ehmm a rýže v mletém mase - jsem až v Aši... Každý to máme jinak. Sto lidí, dvěstě chutí.
Přeji krásný víkend tobě i celé rodině. U nás je nádherně! A nádherně sucho.
haji
@nephilim (9.5.2020 06:14)
Ahojík, Támarko! Vidím, že brouzdáš po receptech. Dobrá volba, správná cesta! S trpělivostí naskočí chutě aj trávení, moc ti to z celého srdce přeji! Krásný den, plný lásky a pohody!!
1x kvakac
kvakac
@haji a @nephilim to ja zas ryžu zbožňujem na všetky spôsoby. Niekedy rozmýšľam či som vôbec Lóvak, ale oči nemám šikmé. Takže vzdajme hold ryži.
kimlo
@kvakac (9.5.2020 16:43)
Tak ja som zase opačný, zemiakový. Ešte dobre že ich pan Kolumbus sem priviezol, inak by neboli ani bryndzové halušky... už ako decko som ryzu nemal rad, teraz ju zjem, nevadí mi, ale v rámci príloh ju radím až na posledné miesto... :-)
2x kvakac a haji
kvakac
@kimlo (9.5.2020 16:48)

Vďaka za koment. Je to pravda každý ma rôzne chute. No pokiaľ nám chutí jesť a piť je dobré.
1x haji
evanaaa
Pre jedného zvláštna kombinácia, pre iného je to normálne - mám na mysli ryžu ako prílohu, u nás sa strieda so zemiakmi a je jedno, k čomu, či už je to rezeň, alebo pečené mäso bravčové, či hydinové. Neviem, ale ani u nás doma, keď som bola dieťa a mladá deva to nebolo ináč. Lenže ja nemám ryžu čistobielu, len posolenú, ale ochutenú, či už štipkou ml. papriky, kedysi som používala aj karí korenie, teraz už nie, a dávam do nej aj sušené bylinky, robím ju na cibuľke....má úplne inú, prijateľnú chuť. Len nie som navyknutá na kombináciu mäsa a ovocia. Aj tvoje stehná v cestíčku - páčia sa mi - by som jedla s ryžou bez protestov, @kvakac.
2x kvakac a haji
evanaaa
Jaj, zabudla som - stehná vtom cestíčku, ale bez toho broskyňového prídavku....ináč fajn.
1x kvakac
evanaaa
Prečo sú moje dva komentáre zvlášť, až na tej druhej strane? Koľkokrát treba klikať, aby som sa k nim dostala?
1x kvakac
používateľ nemá avatar
123
123
stehná sú fajn, s ryžou mi to v tomto prípade akurát sedí... ale pamätám, kedysi dávno v Nitre, keď som dostala k vyprážanému rezňu/v trojobale / ryžu, tak som na to kukala ako puk... no, čo už, ako píše Haji - 100 ľudí, 200 chutí...
2x kvakac a haji
56859_1426519131 - profilový obrázok
dr
dr
@kvakac (7.5.2020 20:21)

Stehná nemusia pri klasickom vyprážaní zostať nedopečené pri kosti. Stačí vyprážať na panvici alebo v hrnci, ktorý postavíte na liatinovú platňu na sporák a na miernom ohni (teplote) vyprážate z každej strany cca 30 minút. Potom je kura OK, mám to rokmi vyskúšané.
1x kvakac
kvakac
@evanaaa (9.5.2020 21:21)

Vďaka za koment. Veď aj mi to striedame raz to druhy krát ono. Niekedy dáme k mäsu ohorky inokedy kompót. Je to jednoducho o momentálnej chutí a neriešim to.
1x haji
kvakac
@123 (10.5.2020 18:41)

Vďaka za koment. Je to o tom ako kto je naučený od mala a potom to zas prenáša na deti. A takto si šťastne žijeme.
kvakac
@dr (11.5.2020 08:45)

Vďaka za koment. Tých 60 minút je moc. Veď mäso musí byť potom ako sušienka a ja mám rád keď je mäkké a šťavnaté. Aj hovädzie rezne sa takto robia a sú veľmi chutné.
radox1
@kvakac (11.5.2020 14:33)

takze takto:kuracie stehno sa v pohode prepecie,aj velke.hrniec s hrubym dnom vyuzivam namiesto fritezy tym sposobom,ze mäso vyprazam v dostatocnom mnozstve masti/oleja.to znamena konkretne na vyp.kura v hrnci roztopim 3x250g masti,kura musi byt cele ponorene,a vyprazam(samozrejme odokryte -potrebujem vyprazat a nie dusit)na konstantnej teplote pomaly,ale nie hodimu,staci 20 -25 minut.garantujem ze bude preprazene do kosti.zial u nas je pri vyprazani folklor setrit na oleji,a mäso potom trci z hladiny oleja,vid kopec tu fotiek na vareche,co je cele zle.
1x kvakac
56859_1426519131 - profilový obrázok
dr
dr
@radox1 (11.5.2020 11:14)

Áno, kuracie stehná vyprážam 60 minút, aby bolo dobre upravené tepelne až pri kosti. Preto používam platňu pod panvicu, v ktorej vyprážam, aby sa kura robilo pomaly namierno a nehorela strúhanka, takto zostane zlato-hnedá, dobre to vyzerá, kura je sťavnaté a správne prepečené.
1x kvakac
56859_1426519131 - profilový obrázok
dr
dr
@kvakac (11.5.2020 14:32)

Nie je vysušené, je šťavnaté. Ja to tak robím roky a každému kto u mňa takto pripravené kura jedol im chutilo. Vyskúšajte.
1x kvakac
56859_1426519131 - profilový obrázok
dr
dr
@radox1 (11.5.2020 16:27)

Ano máš pravdu, masti musí byť veľa pri vyprážaní, preto kura nevyschne ani po 60 minútovom pomalom, pražení.
1x kvakac
radox1
@dr (11.5.2020 19:30)





ok,vyhral si sutaz na MS o najdlhsie vyprazanie stehna.gratulujem k medaile.
kvakac
@radox1 (11.5.2020 16:27)

Máš pravdu no zatiaľ nám chutí a ja musím rozmýšľať, že to deti chcú takto.
1x haji
kvakac
@radox1 (11.5.2020 19:41)

Až teraz sa mi to ukázalo - no tak už sme si napísali a ide sa ďalej. Veď Korona prejde.
sracz
... mne je to "šuma_fuk", alebo "dakedi aj pejc je para", ako dlho sa pripravujú, hlavná vec, že si pochutnám na kuracinke! ... aj v obr. podobe vyzerá šmašne a prudko jedlé!
1x kvakac
kvakac
@sracz (17.5.2020 05:01)

Vďaka za koment. Veru tak hlavne, že nám to chutí.