Tvarohová roláda
Tvarohová roláda

Piškotová roláda

rubyrom - fotkarubyrom, 3. mája 2020
Piškotová roláda
Foto: rubyrom
8-10
porcií
35 minút
príprava
5-7 minút
na 180-190 °C

Suroviny

4 ks (veľkosť M)
120 g
120 g
štipka
Plnka:
250 ml
1 bal.
podľa chuti
250 g (v kocke)
80 g zmäknuté
2 PL (bez zrniečok)
Na potretie korpusu:
podľa potreby
Na posypanie:




Postup

  1. 1

    Plnka: Mléko smícháme s pudinkovým práškem a uvaříme hustý pudink. Necháme vychladnout a přidáme změklé máslo, tvaroh, cukr, 2 lžíce zavařeniny a ušleháme.

  2. 2

    Těsto: Vejce ušleháme s cukrem, přidáme prosátou mouku smíchanou se špetkou prášku do pečiva, ušleháme a vlijeme na plech s pečícím papírem. Těsto stejnoměrně rozetřeme a vložíme do trouby předem vyhřáté na 200 °C, teplotu stáhneme na 180 °C a pečeme asi 5-7 minut. Ještě horký upečený korpus stočíme do rolády a necháme vychladnout.

  3. 3

    Pak roládu rozložíme, natřeme malinovou zavařeninou a krémem. Stočíme, povrch potřeme krémem a posypeme kokosem. Necháme v lednici ztuhnout.

Diskusia k receptu

haji
Povedená roláda, i krém se mi moc líbí, hmm to musí být dobrota! Jsem ráda, že jsi zpátky, milá @rubytom ! Krásnou neděli i tobě!!
evanaaa
Haha, práve sa mi dnes v noci snívalo o takejto roláde, presne, aj s ružovým krémom, myslela som ( v tom sne) že je jahodový, ale chutilo by mi aj s malinovým :)
zolik
Pekna, rychla, jednoducha. Vdacna rolada ako s cerstvym ovocim v lete tak kompotovanym v zime.
mariamka
urobena, ochutnana, vyborna! asi som celkom nepochopila "zavařeninu", dala som džem :) cesto vyborne, nadychane, tvarohovo-malinova plnka ľahučká, chutná, trošku som okyslila citr. šťavou, Ďakujem a pozdravujem.






SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia