Parené buchty
Parené buchty

Moje parené buchty fotorecept

luwinka - fotkaluwinka, 29. apríla 2020
Moje parené buchty (fotorecept)
Foto: luwinka

Dnešný obed. Parené buchty tak ako ich robím ja.

12
porcií
8 minút
tepelná úprava

Suroviny

500 g
3 PL
30 g
štipka
2 ks
300 ml vlažné
50 ml
Plnka:
Na posypanie:
 mletý
Na poliatie:
Na pomastenie buchiet:




Postup

  1. 1

    Z 1 dcl vlažného mlieka, 1 lyžice cukru, medzi prsty múky a droždia pripravíme kvások. Do misy dáme múku, pridáme soľ, premiešame, pridáme vajcia, cukor, olej, zvyšné mlieko a nakoniec nakysnutý kvások. Vypracujeme cesto, ktoré necháme 35 minút odpočívať na teplom mieste prikryté utierkou.

  2. 2

    Cesto nám už pekne vykyslo.

    Moje parené buchty (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Na pomúčenej doske ho vyvaľkáme a povykrajujeme z neho kúsky, na ktoré lyžičkou nanesieme lekvár.

    Moje parené buchty (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Každý kúsok zvinieme do batôžteka.

    Moje parené buchty (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    A prevrátime spojom naspodok a vzniknú nám buchty. Necháme ich chvíľu ešte nakysnúť.

    Moje parené buchty (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Do hrnca dáme vodu, do nej paráčik, ktorý potrieme po vrchu olejom. Položíme do neho buchty, prikryjeme ho pokrievkou a paríme 8 minút.

  7. 7

    Takto vyzerajú už naparené.

    Moje parené buchty (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Buchty vyberieme na tanier a každú jednu pomastíme olejom.

  9. 9

    Pripravíme si cukrom ochutený mletý mak, ktorým posypeme buchty. Nakoniec ich po vrchu polejeme roztopeným maslom.

    Moje parené buchty (fotorecept) - obrázok 9

Diskusia k receptu

tanuska
Krasne sa podarili.Viete mi poradit preco ked odkryjem pokrievku tak buchty mi ;;klesnu"?
kvakac
Vyzerajú veľmi dobré. Myslím si keby som sa dostal pri ne, tak veľa by neostalo z nich. Ja sa ich neviem nikdy dojesť.
evia
Máš ich krásne. Neviem, kde robím chybu ja, ale vždy, keď odokryjem pokrývku po naparení buchty mi spľasnú. Vieš mi poradiť? Doteraz som robila podľa receptu od sovka..., ale skúsim aj tento tvoj.
oldomachac
pekne vsetkych pozdravujem, u nas je ,,, parena buchta s makom, tvarohom,,, tiez sladko č. 1 ale manzelka ich pripravuje - pari, dvoma sposobmi, prvy, ako je tu prezentovany, a druhy sposob ,,,,len pre mna,,,,,, po starom, podla mojej mamy a to, pecenim v hrnci na kvapke bravcovej masti, potom vysledna buchta ma na spodku peknu do hneda opecenu kvorku, co tu buchtu robi este chutnejsou, mozno tento sposob aj niekto iny pozna, dobru chut,
radost
@oldomachac (30.4.2020 16:41)

aj moja babka tak robila
masť-buchty-posypala trošku cukrom-podliala trochu vodou..cukor skaramelizoval..tá pripečená sladká kôročka-rozprávočka..
dobré pokojné to boli časy..ďakujem za šťastné detstvo..
luwinka
@tanuska a @evia naozaj neviem poradiť prečo vám spľasnú tie parené buchty po odkrytí pokrievky , možno by nikto iný poradil . Vôbec neviem čo to spôsobuje. Ja ich parím 8 minút , tak ako som uviedla v recepte.
viera1
@tanuska (30.4.2020 05:20)

Teórií je viac,niekto tvrdí,že sú prekysnuté,ale ak by to bolo tak,tak by všetky spľasli :).Prikrývku treba odklápať nabok tak,aby ti z nej nekvaplo na buchty.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia