Jablkové lievance
Jablkové lievance

Dolky od našej babky fotorecept

andada - bez fotkyandada, 26. apríla 2020
Dolky od našej babky (fotorecept)
Foto: andada

Dolky, ktoré robí naša babina, nie je to asi jej recept, ale to vôbec nevadí.

10 minút
príprava
30 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 bal.
2 ks
170 g
1 bal.
1 bal.
2 ks
50 g
štipka
Na pečenie:




Postup

  1. 1

    Jablká očistíme a nastrúhame. Oddelíme žĺtky od bielkov. Z bielkov vyšľaháme sneh.

    Dolky od našej babky (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    V mise zmiešame všetky suroviny okrem snehu. Ten opatrne primiešame až na záver. Cesto by nemalo byť riedke ale ani husté, podľa potreby môžeme pridať ešte múku. Ja väčšinou vyskúšam urobiť prvé 4 dolky a potom ak treba ešte do cesta prisypávam múku.

    Dolky od našej babky (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Dolky pečieme na panvici na oleji z oboch strán. Ja som ako bonus dala do cesta aj trošku mletej škorice.

    Dolky od našej babky (fotorecept) - obrázok 3

Diskusia k receptu

klukodvody
Tak už přidávám asi na třetí recept komentář a asi mně už nemá redakcia v láske, prostě tam není.
1x haji
redakcia
@klukodvody (26.4.2020 15:42)

Hneď pod receptom sa zobrazujú len tri komentáre, ktoré majú najviac srdiečok od užívateľov. Ak si chcete pozrieť všetky komentáre k receptu je potrebné kliknúť na zelený aktívny text: Ukáž celú diskusiu (na obrázku označené červenou šípkou).


evanaaa
@klukodvody , vidieť, že si tu nebol, aby si mohol zistiť, akú "úžasnú" novinku zaviedli, napíšeš komentár, ale ho uvidíš, len ak ešte raz klikneš a potom ešte raz, aby si sa vrátil späť na recept, a tak sa pekne preklikávaš, aby si sa nenudil :-) Nikto sa ešte neohradil, okrem mňa, (asi to nikomu nevadí) lebo ja stále neviem pochopiť, prečo sa veci komplikujú a nie zjednodušujú......
evanaaa
A k receptu - presne tak to robím aj ja, teda okrem kyslej smotany, ja dávam sladkú. A na tieto dolky sa chystám už dlhý čas, už mi aj jablká vädnú, čo som si na ne kúpila, takže je ozaj načase ich spraviť.
1x haji
haji
@evanaaa (26.4.2020 17:31)
Už jsme to probírali, hned jak to vzniklo. Bylo nás víc. Několikrát. Několikrát jsem také prosila redakciu, aby dala sólo popis novinek, aby nebyla navigace pod receptom, protože později zapadne. Zapadlo. Aj s prosbou.
Přeji všem krásný nedělní večer!
evanaaa
@haji , ono tých prosieb a návrhov bolo oveľa viac z našej strany, ale aj sľubov zo strany druhej, no všetko zostalo na rovnakej úrovni, nezodpovedané.....ale toto nové ozaj nechápem.
1x haji