Bulharská musaka

maryama - fotkamaryama, 24. apríla 2020
20 minút
príprava
45 minút
na 180 °C

Suroviny

500 g mleté
2 ks
250 g
 (saturejka)
500 g
1,5 PL
250 ml
1 ks
150 g




Postup

  1. 1

    Na oleji osmažíme nadrobno nakrájanú cibuľu, pridáme mleté mäso, osolíme, okoreníme. Pridáme lúpané paradajky a miešame, kým sa voda nevyparí. Nakoniec pridáme posekanú petržlenovú vňať.

  2. 2

    Zemiaky uvaríme v šupke, necháme vychladnúť, ošúpeme a nakrájame na kolieska.

  3. 3

    Bešamel: Na rozpálenom oleji krátko orestujeme múku a zalejeme mliekom. Varíme, kým nezhustne. Po odstavení primiešame vajce.

  4. 4

    Do vymasteného pekáča vrstvíme zemiaky a mäsovú zmes. Bešamel vylejeme navrch a nakoniec posypeme nastrúhaným syrom.

  5. 5

    Pečieme na 180 °C približne 45 minút.

Diskusia k receptu

alexdidi
Ja robievam musaku,ale aj s baklažánom. Vždy som si myslela, že práve baklažán je základnou surovinou musaky. No, možno sa mýlim.
maryama
@alexdidi (25.4.2020 07:49)
Neviem aký je "ten pravý" recept na musaku, ale skôr je to tak, že každý región má svoje varianty.
evanaaa
Možno sa do tej bulharskej baklažán nedáva, neviem, ale čo som pozerala recepty na musaku, všade sú.....ja osbne som nerobila. Možno sa nájde ešte inšpirácia tu, na Vareche.....
maryama
@evanaaa (25.4.2020 18:15)

Tak som si to "pogooglila". Do bulharskej musaky sa nepoužíva. S baklažánom je to grécka verzia :)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia